Bilgi Zamanı

Muhabbet Kuşu Beslenmesi

Muhabbet Kuşu Beslenmesi
04 Mart 2014 - 23:48 'de eklendi ve 1107 kez görüntülendi.

Muhabbet kuşu nasıl beslenir, muhabbet kuşu bakımı hakkında yazı paylaşıyoruz.

Birçok kişi muhabbet kuşlarına olan geçici bir ilgiyle bu kuştan satın alıyor ancak beslemenin inceliklerini bilmediği için bir süre sonra sıkılıyor ve çoğu kuş bu yüzden ölüyor veya sokağa bırakılıyor. Muhabbet kuşu beslemek istiyorsanız bunun bazı inceliklerini bilmeniz gerekiyor. Bu yazımızda muhabbet kuşu bakımındaki detaylardan bahsedeceğiz.

Muhabbet kuşu beslerken onlara kendi yemlerinden verebilirsiniz. Bununla birlikte meyve ve çiçeklerden de verebilirsiniz. Ancak kuru gıdalar bilinenin aksine onları rahatsız edecektir. Bunları da yedirebilirsiniz ama belli bir ölçünün dışına çıkmayın.

Muhabbet kuşunun suyunu her gün değiştirmenizde fayda var.  Suyunun günlük tazelenmesi muhabbet kuşunun daha temiz yaşamasını ve daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Muhabbet kuşuna her gün taze yem, meyve parçaları, su ve çekirdek yedirin. Haftada bir ağaç dalları ve yumurta kabuğu yedirirseniz vücut direnci yükselecektir. Yeri gelince makarna ve kıyma da yedirebilirsiniz. Ancak bunu ayda bir yapmanızda fayda var. Aşırı tatlı, aşırı tuzlu yiyeceklerle sucuk gibi çok acı ve şeker gibi ağıza yapışabilecek ürünleri tercih etmeyiniz.

muhabbet-kusu1

Muhabbet Kuşu Bakımı Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER