Bilgi Zamanı

MTSO Başkanı Şerafettin AŞUT : 2013 Mersin’in Dönüm Noktasıdır

MTSO Başkanı Şerafettin AŞUT : 2013 Mersin’in Dönüm Noktasıdır
04 Aralık 2012 - 21:32 'de eklendi ve 2535 kez görüntülendi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, 2013 Akdeniz Oyunları’nın Mersin’de yapılacağını hatırlatarak, “Oyunlar Mersin için dönüm noktasıdır” dedi. Aşut, şöyle devam etti :

2013 Akdeniz Oyunları’nın kente getireceği kazanımlardan söz eden Aşut, Mersin’in yatırım, üretim ve ticarette her geçen gün büyük gelişmeler kaydettiğinin altını çizerek şunları söyledi:

“2013 yılında kentimizde gerçekleştirilecek olan Akdeniz Oyunları’nın Mersin’in büyük projelerinin ortaya çıkmasında önemli bir hızlandırıcı güç olacağına inanıyoruz. 1951 yılında başlayan Akdeniz Oyunları, 2013 yılında 60. yılını ilimizde kutlayacak. Oyunlara 24 ülkeden 28 branşta yarışacak olan; yaklaşık 4 bin sporcu, toplamda da 7 bine yakın katılımcı olacak. Bu rakamlara gelecek olan turistler de eklenince rakam çok daha yukarılara tırmanacaktır. Oyunlar ülkemizin, kentimizin ve kültürümüzün tanıtımında büyük katkı sağlayacak Mersin’de bu tanıtımı layıkıyla yapacaktır.”

Oyunlar süresince kentin elde edeceği kazanımlar kadar daha uzun vadede bölgeye kazandıracaklara odaklanılması gerektiğine dikkat çeken Aşut, “Mersin’e kalıcı spor tesisleri kazandırmak ve kentin uluslararası boyutta tanıtımının yapılması açısından önemli olan bu organizasyon, özellikle turizm tesisleri, havaalanı ve tıp fakültesi inşaatı yatırımlarını hızlandıracağını düşünüyorum. Oyunlar kentimize olağanüstü bir hareket ve motivasyon getirecektir. Akdeniz Oyunları mersin için dönüm noktasıdır” şeklinde konuştu.

Organizasyon kapsamında eksikliklerin olabileceğine ancak Mersin’in ve Mersin halkının bu eksikliklerin üstesinden rahatlıkla gelebileceğine duyduğu inancı dile getiren Aşut, “Kısa sürede kentimizin alt ve üst yapı eksikliklerini tamamlayabiliriz. Yeter ki doğru enerji ve doğru akılla işbirliğini hayata geçirelim. Sonuçta kazanan Mersin, Akdeniz Bölgesi ve Türkiye olacaktır” ifadelerine yer verdi.

 14 Temmuz 2013

Sizce, 2013 Yılı Akdeniz Oyunlarına Kadar Mersin Hedeflediği Mesafeyi Katedebilir mi? Aşağıdan Anında Yorumlarınızı Yazabilirsiniz ..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER