Bilgi Zamanı

MS Office Outlook ve OneNote Yeni Özellikleriyle Geliyor

MS Office Outlook ve OneNote Yeni Özellikleriyle Geliyor
12 Kasım 2012 - 13:36 'de eklendi ve 1314 kez görüntülendi.

Çoğumuz tarafından pek kullanılmayan ya da ne işe yaradığı bilinmeyen Microsoft Office Outlook artık eskisinden daha sosyal. Geliştirilmiş Linkedln ve Facebook bağlantısı, kişileriniz hakkında fazla bilgiye tek noktadan ulaşmanızı sağlıyor. Alt menüye tıklamadan içeriğini görmenizi sağlayan Peek’ler sayesinde, örneğin, takviminizi, görevlerinizi, yazıştığınız kişinin fotoğrafını ve hatta doğum tarihini bile görebilirsiniz. Bu bilgilerin Linkedln ve Facebook’tan çekilmesi için ek bir işleme gerek yok, kişinin bu sosyal ağlara üye olması yeterli.
Outlook’u rehber olarak da kullanıyorsanız,kişi kartlarında önemli geliştirmeler var. Artık takviminizi de başkalarıyla paylaşabiliyor, Hotmail ve Gmail gibi web tabanlı postalara Outlook üzerinden erişebiliyorsunuz. Posta ipuçları ise birisi ofis dışında olduğunda, dosya eklemeyi unuttuğunuzda, kurum dışına bilgi göndermeye çalıştığınızda ve daha birçok durumda daha siz iletiyi göndermeden size haber veriyor.

Microsoft Office Outlook, Windows 8’in bildirim mekanizmasını da aynen kullanıyor; yani yeni e-posta bildirimleriniz ekranın sağ üst köşesinde Windows 8’in klasik bildirim kutucuğunda beliriyor.

OneNote; notlarınızı, resimlerinizi, web sayfalarınızı ve ortam dosyalarınızı barındıran dijital not defteriniz. Kullanımına bir örnek verelim: Notlarınızı, Outlook ile planlanmış ilgili toplantılara bağlayın. Toplantıya gittiğinizde, ilgili konuyla ilgili notları açın. Toplantı için bir sunum gömün, toplantı sırasında sunumu açın ve her slaytın yanında notlarınızı alın. Geri dönün ve konuşulanları tekrar dinleyin. Notlarınızın içine ses kaydedin. Kayıt yaparken yazarak not alın. Notlarınız, yazdığınız sırada kaydedilen ses noktasıyla ilişkilendirilecektir. Notunuzu bulun, oynatın ve söylenenleri dinleyin.Tüm bunlar yeni OneNote ile mümkün. OneNote defterlerinize Windows Phone, Windows 8, iPhone, ¡Pad ve Android telefonlar gibi favori cihazlarınızdan erişmek de artık olası.

Yeni ve kullanışlı kayıt araçlarıyla her türlü notunuzu kaydeden OneNote, not defteri ihtiyacınızı ortadan kaldıracak. OneNote MX ise Windows 8 için özel olarak geliştirilen bir Metro uygulaması. Özellikle dokunmatik tabletler için çok kullanışlı olan bu sürüm, şimdiye kadar gördüğünüz en gelişmiş not defteriniz olmaya aday. Yurt dışı takipçileri gibi ülkemizde de çıkacağı günü iple çekmeye başladık.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER