Bilgi Zamanı

Mobil Cihazlardaki Akıl Almaz Gelişim

Mobil Cihazlardaki Akıl Almaz Gelişim
12 Aralık 2012 - 14:04 'de eklendi ve 1570 kez görüntülendi.

Günümüzde mobil cihazlar sadece iletişim amacının dışına çıkmış, birçok fonksiyonu da içinde barındıran teknoloji yuvası haline geldi. Akıllı telefonlar ve tabletler son birkaç yıldır dijital dünyanın harika çocukları konumundalar. Tabletlerin ve akıllı telefonların, pazarı domine etmeye başlamasıyla birlikte birçok üreticinin de odak noktası bu segmente kaydı.

Sonuç olarak mobil cihazlar, teknoloji dünyasında belki de daha önce hiç görülmemiş bir hızla gelişmeye başladılar. Her gün yayınlanan sayısız yeni uygulama ve donanım olarak gelişen mobil cihazlar, kullanıcıları büyük bir hızla laptop ve masaüstü bilgisayarlarından koparıp, eğlenceyi her zaman yanlarında taşımaya davet ediyor. Yeni batarya teknolojileriyle birlikte daha uzun süre dayanan şarj ömürleri, akıllı telefon ve tablet kullanıcılarına her an ve her yerde sınırsız eğlence sunuyor.

Bu Cihazlarda En Önemli Unsur Donanım

Tablet ya da akıllı telefon alırken dikkat etmeniz gereken ve cihazın kullanım amaçlarınıza uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olan belli başlı birkaç önemli nokta var. Birbirini tamamlayan bu ufak noktalar sayesinde mobil cihazınız, yeni dijital eğlence mabediniz olabilir. İlk olarak çağımızın gerekliliği olan internet bağlantısı mobil cihazlar için olmazsa olmaz diyebileceğimiz önemde bir özellik. Eğer tabletinizin Wi-Fı özelliği yoksa Wi-Fi Hot Spot özelliği bulunan bir akıllı telefon ile 3G bağlantınızı tabletinizle paylaştırabilirsiniz. Böylelikle her iki cihazınızdan da internete bağlanabilirsiniz.

Kaliteli bir oyun ve video deneyimi yaşamak içinse cihazınızın işlemci, grafik işlemci ve belleğinin yapmayı planladığınız işlemler için yeterli olması gerekiyor. Aksi takdirde can sıkıcı kısa süreli takılmalar yaşayabilirsiniz. Video demişken cihazınızın ekranı da izlediğiniz içeriği size olabilecek en kaliteli şekilde sunmalıdır. HD çözünürlük destekleyen ekrana sahip mobil cihazlar piyasada hızla yaygınlaşırken ekranın yansıma gibi sorunları olup olmadığına da bir göz atmak akıllı telefon ya da tabletinizi açık alanda kullanırken yaşayacağınız ekrandaki parlama gibi sorunlardan sizi kurtarabilir.(PC Extra)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • azra ;

    Bende artık eviminin salonunun değişmesini istiyorum. sizin de bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm.Bana yardım edebilir misiniz.

    14 Aralık 2012 17:34