Bilgi Zamanı

Migren Hastalığı Kimlerde Görülür

Migren Hastalığı Kimlerde Görülür
11 Aralık 2013 - 22:17 'de eklendi ve 1081 kez görüntülendi.

migren nedir? migren hastalığı hakkında bilgi, migrenin belirtileri, migren hastalığı kimlerde görülür? Migren tedavisi için ne yapılır?

Yapılan araştırmalara göre migren hastalığının gelir düzeyi daha yüksek kişilerde görüldüğü saptanmış. Hastalığın kesin bir başlangıç yaşı da yok. Aniden kendini gösteren hastalık 8 yaşındaki bir çocukta da 45 yaşlarında bir kişide de birden başlayabiliyor. Ayrıca hastalığın bulaşıcı olup olmadığı konusunda net bir bilgi yok. Ancak migrenin genetik özelliklere göre de kuşaktan kuşağa geçebileceği saptanmış. Bununla birlikte kadınlarda doğumlardan sonra veya menapoz döneminin ardından da migren hastalığı sona erebiliyor.

Migren hastalığının en önemli nedeni aşırı stres. Yoğun çalışma saatleriyle veya düzensiz uykuyla çalışan kişilerde migren görülme sıklığı artıyor. Bu nedenle yoğun çalışan işadamlarında veya işkadınlarında, uzun süre çalışan memurlarda, ekonomi-yatırım işleriyle ilgilenen kişilerde hastalığın görülme yüzdesi diğer sektörlerde çalışan kişilere göre daha yüksek. Siz de migren hastalığına yakalanmak istemeyenlerdenseniz stresi daha az bir işte çalışmanızı ve kendinizi fazla yormamanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde migren hastalığıyla siz de mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

51183

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER