Bilgi Zamanı

Meyvelerin Cilde Yararları Hangi Meyve Hangi Cilde İyi Gelir

Meyvelerin Cilde Yararları Hangi Meyve Hangi Cilde İyi Gelir
21 Aralık 2011 - 11:57 'de eklendi ve 5319 kez görüntülendi.

Sağlıklı yaşam için tüketilmesi gereken sebze ve meyvelerden yapılan cilt maskelerinin ciltleri koruduğunu biliyormuydunuz.Güzellik uzmanları meyve karışımlarından oluşturdukları cilt bakımının cildi yenilediğini ve cilde hayat verdiğini söylüyor.İşte uzmanlardan Meyvelerle Cilt Bakımı;

Ananas ile cilt bakımı

Güzellik ve vücut için yararlı olan ananas değerli mineraller ve vitaminler içerir. Mesela; demir (pürüzsüz bir cilt için), kalsiyum (güçlü saç, tırnak ve cilt için), vitamin A (sağlıklı cilt ve göz için), vitamin B (hücrelerin çoğalmasını sağlar) ve vitamin C (ciltdeki kollagen oluşumu için gerekli).
Ayrıca sindirimi hızlandıran ve zayıflamayı sağlayan bromolin isimli madde de ananasta bol miktarda vardır.

Elma ile cilt bakımı

Elma, bünyesinde gerçekten bir çok vitamini barındırmakta ama özellikle güzelliğimizi etkileyenler şunlardır:
A vitamini pürüzsüz bir cilt, b1, b2 ve C vitaminleri sıkı bir doku yapısı için gerekli, E vitamini ise cildi korur ve genç kalmasını sağlar. Ayrıca “Pektin” isimli madde sindirimi hızlandırmakta 20 ye yakın minerallerin işbirliği ile yanaklarımızın kıpkırmızı olmasını sağlamaktadır. İçerdiği yüksek miktarda meyve asidi sayesinde elma doğanın “doğal bir temizleyici” ünvanını haketmiştir.


Limon ile cilt bakımı

Doğal cilt bakımı yapmak isteyen kişiler, herkesin evinde bulunan ve faydaları saymakla bitmeyecek olan limondan da faydalanabileceklerdir. Cildi sıkılaştırmak için limondan faydalanabilecek olan, cilt bakımı ve yüz bakımı uygulayacak kişiler, banyo sularına katacakları bir limonun suyu ile, aslında, cildi sıkılaştırmaktan çok daha fazlasını da yapabilirler. Örneğin, ciltte bulunan aknelerden, limonun renk açıcı özelliği sayesinde kurtulabilirler. Saç derilerini, cilt bakımı yaparken canlandırabilirler. Limon ile, dirsek ve topuklarındaki sertliklerden kurtulabilir; bunun yanında, limon suyu ile zayıflayabilirler

Muz ile cilt bakımı

Cildi sıkılaştırmak ve yumuşatmak için yüz bakımında kullanılabilecek olan muzun, püresini, yüzünüze uygulayarak 20 dakika bekletmeniz, yüzünüzün daha sıkı ve yumuşak olmasını sağlayacaktır. Muz içerisinde bulunan doğal yağlar ve protein, cildinizi olduğu kadar saçlarınızı da besleyecektir. Şöyle ki, bir tatlı kaşığı bal ile karıştırıp saçınıza uyguladığınız muz maskesi, saçlarınızın, boyalıyken bile daha yumuşak görünmesini sağlayacaktır.

Şeftali ile cilt bakımı

Doğal cilt bakımı içinde kendisine has bir yeri olan şeftali, özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişilerin kullanması gereken bir doğal cilt bakımı ürünüdür. Taze bir şeftaliyi ezerek, içerisine ekleyeceğiniz bir yemek kaşığı yoğurdu yüzünüze sürer; ve 20 dakika sonra yıkarsanız, cildi sıkılaştırmak için ne kadar faydalı bir uygulama yaptığınızı hemen anlarsınız.

Meyvelerin cildimize yararları , meyvelerle cilt bakımı , hangi meyveyi yersem tüketirsem cildime iyi gelir

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER