Bilgi Zamanı

Meslek Liseli Sayısında Hedefe Az Kaldı

Meslek Liseli Sayısında Hedefe Az Kaldı
27 Şubat 2016 - 16:28 'de eklendi ve 642 kez görüntülendi.

Birçok öğrencinin kendi ilgi alanında olan mesleğiyle ilgili çok daha fazla şey öğrenmesi adına Meslek Lisesi sayıları artmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 2014 ile 2018 tarihleri arasında olan Stratejik Eylem Planı’nda bulunan yüzde 50 hedefe, meslek liselerine giden öğrenci sayısı ile yaklaşıldığı belirtiliyor. Meslek liselerinin öğrencilere faydası nedir? Meslek liselerine giden öğrenci sayısının artmasına neden olan ne olmaktadır? Bu ve bunun gibi bir takım soruların cevabını ve bu konu ile alakalı olan bir takım bilgiyi, sizin için biraraya getirmiş olduğumuz bu haber sayesinde ulaşabileceğini bilmenizi isteriz.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü olan Osman Nuri Gülay, AA muhabiri ile bu konu hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. Bu konuşma sırasında, Türkiye geneline bakıldığı zaman 3 bin 290 sayıda mesleki ve teknik eğitim okulunun olduğu ve bu okullarda 1 milyon 740 bin kadar öğrencinin okuduğunu belirten Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü olan Osman Nuri Gülay, bu durumda 2014 ile 2018 tarihleri arasında olan Stratejik Eylem Planı’nda bulunan yüzde 50’lik bir hedefe yaklaşmış olduklarını belirten açıklamalarda bulundu.

Mesleki ve teknik eğitim alanlarının sektör ile iş birliği sağlanması sonucunda belirlendiğini ve Stratejik Eylem Planı’nın bitmesi için 3 yıl kalmış olduğunu belirten Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü olan Osman Nuri Gülay, son zamanlarda mesleki eğitimde sessiz devrim yapılıyor olduğunu cümlelerine ekleyerek bütün meslek liselerinde, lisenin bulunduğu bölge dikkate alınarak bölümlerin açılabildiğini söyledi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER