Bilgi Zamanı

Mersin İdman Yurdu’nda Bir Dönem Daha Sona Erdi

Mersin İdman Yurdu’nda Bir Dönem Daha Sona Erdi
15 Aralık 2012 - 23:11 'de eklendi ve 1083 kez görüntülendi.

Uzunca süredir beklediğim haberi nihayet bugün aldım. Mersin İdman Yurdu , evinde Akhisar Belediye Spor’u mağlup edip 3 puan almasına rağmen teknik direktör Nurullah Sağlam ile yollar ayrıldı.  Galip gelinen bir maç sonrası Nurullah Sağlam’ın istifa etmiş olması takdir edilecek bir davranış. İstifanın temel sebebinin oynanan kötü oyun olduğunu bilmek için kahin olmaya gerek yok.

Mersin İdman Yurdu, şu ana kadar güç bela maçlar kazanarak 3 puan almış ya da beraberlik ve mağlubiyetlere abone olmuştur. Bir Mersin İdman Yurdu taraftarı olarak, takımın oynadığı oyundan hiç mi hiç memnun değildim sezon başından beri. İyi pas yapılıyor, orta sahada iyi top çevriliyor ancak, futbolun meyvesi olan gol yok. Yani Mersin İdman Yurdu ileride çoğalıp gol atamıyor. Eski teknik direktör Nurullah Sağlam, eminiz ki bu sorun üzerinde çokça çalışmıştır. Ancak başaramadı ve istifa etti. Karakteri ve duruşuyla örnek bir insan olan Nurullah Sağlam’ın gidişine birçok Mersin İdman Yurdu taraftarı gibi ben de üzüldüm.Öte yandan, ligin dibine demir atmış bir takımı görmek her hafta ıstırap gibi geliyordu. Kaliteli futbolculardan oluşan takımımızın daha iyi yerlerde kendine yer bulması gerektiğine inanıyorum.

Yeni gelecek olan hoca, sistemi nasıl oturtmaya çalışır bilemeyiz ama bu takımın devre arasında acilen transfere ihtiyacı var. Bir forvet en öncelikli iş olmalı. Nobre, sadece kafa toplarında etkili , birebir adam geçme özelliği olmayan düz bir oyuncu. Bize, ceza sahası içerisinde çalım atan, adam eksilten gol vuruşları iyi bir forvet takviyesi şart. Yeni teknik direktörün öncelikle sistemi oturtması, akabinde ise kritik noktalara transfer için düğmeye basması gerekir. Umuyorum ki, 2. yarıda Mersin İdman Yurdu’nu daha iyi yerlerde göreceğiz. Nurullah Sağlam’a da bundan sonraki futbol yaşamında başarılar diliyoruz. (bilgizamani.net)

Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz (bilgizamani.net)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER