Bilgi Zamanı

Meral Akşener Başbakanlığa Aday

Meral Akşener Başbakanlığa Aday
25 Şubat 2016 - 22:19 'de eklendi ve 526 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi eski milletvekili Meral Akşener, yaptığı iddialı açıklamalar ile birlikte başbakanlık koltuğuna aday olduğunu kamuoyuna duyurdu. Meral Akşener, ”Babaannelikten vazgeçtim. Ya başbakan olacağım, ya  da başbakan” ifadelerini kullanarak başbakanlık koltuğuna iddialı bir şekilde talip olduğunu ortaya koydu.

 

MHP yönetimine bazı eleştirilerde bulunan Akşener, ”O koltuktan kalkmamak için oturuyorsanız o koltuk eskir. Ben o koltuğu eskitmek yerine ayakkabılarımı eskiteceğim” ifadelerini kullandı. Kendisine destek veren partililerle bir görüşme yapan Akşener, burada bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada MHP’nin aldığı 11,9’luk oy oranının kendisi için kabul edilemez olduğunu, bu sebepten dolayı da bu yola çıkmaya karar aldığını açıkladı. Partide yönetimde bulunan insanların bu başarısızlığın sorumluluğunu kabul etmediğini, bu yüzden kendisi böyle bir karar almak durumunda kaldığını ifade etti. Akşener, ”Biz Türkiye’yi, bu milleti, bu devleti yönetmeye yürüyoruz. Hani diyordum ya ”ya başbakan olacağım ya da babaanne, Babaannelikten vazgeçtim, ya başbakan olacağım, ya da başbakan” ifadelerini kullandı.

Akşener, parti içindeki demokrasinin son dönemlerde sekteye uğradığını ve bu konuda düzenlemeler yaparak partiyi tekrardan eski günlerine kavuşturacaklarını ifade etti. Bugün gelinen noktada parti üyeleri tarafından verilen raporların, gerekli üst mercilere ulaşmadığı, parti üyelerinin düşüncelerine ve fikirlerine gereken hassasiyet gösterilmediğini ifade eden Akşener, bu durumu yönetim kadrosunda olan herkesin ayıbı olarak nitelendirdi. Parti içerisinde sadece seçim odaklı yardımlaşmalar bulunduğunu, seçim sonrası herkesin birbirini unuttuğunu ifade eden Akşener, ”Yol arkadaşlığı yapmayacağız, kader arkadaşlığı yapacağız diyerek yola çıktık” ifadelerini kullanarak, yönetime gelmesi durumunda parti içerisinde yeni bir dönemin başlayacağının sinyallerini verdi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER