Bilgi Zamanı

Memur Zammı Açıklandı – Memur Ne Kadar Zam Alacak Son Durum

Memur Zammı Açıklandı – Memur Ne Kadar Zam Alacak Son Durum
14 Mayıs 2012 - 16:31 'de eklendi ve 2184 kez görüntülendi.

Hükümet ile memur sendikaları “Toplu Sözleşme” görüşmelerinin ikincisi için biraraya geliyor. Hükümet kanadı zam teklifini 14 Mayıs’ta bugün açıklandı.Memur zammı 14 Mayıs’ta belli oldu memur zammı 2014 . İşte 2014 memur zam oranları , hükümetin teklifi ve sendikaların tepkisi ..

14 Mayıs 2014 Hükümetin Memurlara Zam Teklifi

Toplu sözleşme görüşmeleri sonrasında soruları yanıtlayan Faruk Çelik Hükümetin memura teklif ettiği zam oranını açıkladı. Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu zam için ‘dağ fare bile doğurmadı’ dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memur maaşlarına yapılacak zam için kamu işveren heyeti olarak tekliflerini sunduklarını belirterek, 2014 yılı için 3+3, 2013 yılı için ise 2+3 önerdiklerini söyledi.

Bakan Çelik, memur sendikaları ile hükümet arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında bakanlıktaki Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen 4. oturumun ardından yaptığı açıklamada, eski devlet bakanı ve eski TBMM Başkanvekili Eyyüp Cenap Gülpınar’ın cenazesine katılacak olması nedeniyle sendikaların da hoşgörüsüne sığınarak toplantıyı erken bitirdiklerini söyledi.

memur zammı memur zamlı maaşları 2014Bugünkü oturumda Memur-Sen’in teklifini sunduğunu, çarşamba günü diğer konfederasyonların tekliflerini sunacaklarını ifade eden Çelik, ”Akabinde Memur-Sen’in teklifi üzerine, çok üyeye sahip olan konfederasyonun teklifi üzerinde bu toplu sözleşme görüşmelerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Bakan Çelik, şöyle devam etti: 

”Bugün aynı zamanda kamu işveren heyeti olarak kamu görevlileri sendikaları heyetine teklifimizi sunmuş bulunuyoruz. Teklifimizde 2014-2014 dönemini kapsayan orta vadeli program ve 2014 yılı bütçesinde öngörülen hedefler doğrultusunda, bu hedefleri esas alarak 2014 yılı için 3 3; 2013 yılı içinse 2 3 olarak artış oranlarını belirledik ve kendilerine ilettik.

Ayrıca 11 hizmet kolu var. 11 hizmet koluna ilişkin talepleri de daha önce yoğun bir şekilde değerlendirmiştik. Onları da dikkate alarak bunlara karşı da tekliflerimizi gerek sendika başkanlarına gerekse konfederasyon başkanlarına sunmuş bulunuyoruz. Kamu heyetinin teklifi ve konfederasyonlardan, sendikalardan almış olduğumuz tekliflerin müzakerelerine ise çarşamba günü yoğun bir şekilde başlamış olacağız. Çarşamba-perşembe günü eğer yeterli olmaz ise cuma gününü de ilave ederek üç gün müzakerelerimizi gerçekleştireceğiz ve nihai olarak 21 Mayıs’ta biraraya gelerek nihai görüşlerimizi orada ifade etmiş olacağız.”

memur zammı ne kadar , 2014 memurların maaş zammı zam 0ranları  – mayıs 2014

Çelik, bir soru üzerine, Memur-Sen Konfederasyonu’nun bugün teklifini sunduğunu hatırlatarak, teklifin çok ayrıntılı kalemler içerdiğini dile getirdi.

”Uzlaşacağımız ümidi içerisindeyim”

Çarşamba günü Türkiye Kamu-Sen ve KESK’in tekliflerini sunacaklarını belirten Çelik, ortaya çıkan tablo üzerinden müzakerelerin sürdürüleceğini söyledi.

Bir gazetecinin ”Sizin teklifinizde taban aylığı yok” sözleri üzerine Çelik, ”Hepsi içinde bunları sunduk” dedi.

Çelik, ”Bir uzlaşma görüyor musunuz yakın tarihte?” sorusunu yanıtlarken de ”Uzlaşmayla, bağıtlanmayla noktalanmasını tabii ki arzu ediyoruz, umuyorum ki bu müzakere sürecinde uygun bir zemin, ülkenin şartları dünyada gelişen olaylar, memurlarımızın talepleri, emeklililerimizin talepleri hep masada ve bir noktada uzlaşacağımız ümidi içerisindeyim. Umarım ki bunu bu ayın 21’inde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

memur maaşları 2014 , memur zam oranları mayıs 2014

MEMUR-SEN: DAĞ FARE BİLE DOĞURMADI

Memur-Sen adına konuşan açıklama yapan Ahmet Gündoğdu hükümetin memura teklifini müzakere edilebilir bulmadıklarını kaydetti ve zammı ‘dağ fare bile doğurmadı’ diyerek yorumladı… Memur Sen Türkiye’nin büyümesinden memurun da pay alması gerektiğini ifade etti. Hükümetten Çarşamba günü yeni teklif beklediklerini açıklayan Gündoğdu Memur Sen’in yarın 11-15:00 arası meydanlara ineceğini ifade etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • dikcemehmet ;

    şayet hükümet veya idari mercinin dediği olacaksa, ne gereği vardı memura sendika hakkının verilmesinde. bu samimi bir adım değil. diğer bir husus, millet vekili maaşları ne olacaksa oluyor ve emekliliği kıyak derecede ise ve bu bütçeyi sarsmıyor memura verilecek zam maliyeyimi çökertiyor. BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU derler adama. Başbakan samimi ve dürüst bir insan. bu tür ayak oyunlarına göz yummayacağına inanıyorum

    15 Mayıs 2012 16:17
  • niyek ;

    tbrikler çok bile:)

    15 Mayıs 2012 10:22