Bilgi Zamanı

Mekke’de Baskı Gören Müslümanlar Ne Gibi Zorluklar Sıkıntılar Yaşamış Olabilir

Mekke’de Baskı Gören Müslümanlar Ne Gibi Zorluklar Sıkıntılar Yaşamış Olabilir
25 Mart 2015 - 12:08 'de eklendi ve 564 kez görüntülendi.

Mekke’de baskı gören müslümanlar ne gibi zorluklar yaşamışlardır konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Peygamber efendimize Hıra dağında vahiy geldikten sonra Hz. Muhammed, peygamberlik mertebesine ulaştığını anlamıştır ve sonra İslamiyeti herkese öğretmek, insanları İslamiyete insanları davet etmek için, Allah’ın emir ve yasaklarını insanlara aktarmak için çalışmıştır.

Peygamber efendimiz (s.a.v), İslamiyeti yaymaya başladıktan sonra bir kısım Mekke’li vatandaş İslam dinini kaul etti ancak İslam dinini kabul etmeyen Mekke’li müşrikler de müslümanlara hatta Peygamber Efendimize eziyet etmeye başladılar. Ancak peygamber efendimiz onlarında doğru yolu bulacağından emin olduğunu ifade ederek müşriklere bir kötülük etmedi ve her şeye rağmen onlara sevgi, saygı ve hoşgörüyle yaklaştı.

Mekke’de bulunan Müslümanlar, Mekke’li müşrikler tarafından oldukça fazla baskı gördüler. Mekke’de bulunan Müslümanların evleri, malları yıkıldı ve kimisi de öldürüldü.

Yani kısacası; Müslümanlığın ilk döneminde Mekke’de bulunan Müslümanlar, ne kadar yıldırıcı zorluklar yaşasalar da İslam dinini kabul etmekten, Müslüman olmaktan vazgeçmemişlerdir.

Mekke’de Baskı Gören Müslümanlar Ne Gibi Zorluklar Yaşamış Olabilir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınzıı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER