Bilgi Zamanı

Maya Takvimi ve 21 Aralık Hezeyanı

Maya Takvimi ve 21 Aralık Hezeyanı
16 Aralık 2012 - 9:40 'de eklendi ve 1238 kez görüntülendi.

2014 yılına girdiğimiz günden itibaren sürekli bir şeyler gündeme gelip gidiyor. Neymiş efendim ! 21 Aralık 2014 tarihinde maya takvimine göre kıyamet kopacakmış. Birçok kimse düşünülecek, konuşulacak o kadar çok konu varken oturup 21 Aralık’ta olacakların hesabını yapıyor. Değerli bilgizamani.net takipçileri biz sizi uyaralım şimdiden : 21 Aralık’ta kıyamet falan kopmayacak, boşuna heveslenmeyin ! Bunlar tamamen bir hezeyandır !

Evet bir de bu var. Maya takvimine inanmak isteyenler var. Bu kişiler zannedersem hayattan çeşitli sebeplerle bıkmış azıcık adrenalin isteyen kişiler. Ancak, biz burada kıyamet denen bir mahşerî olaydan söz ediyoruz. Yani kıyamet koparsa bir sonraki günü yaşamak yok arkadaşlar. Bunu bile bile, hem maya denen takvime uyarak 21 Aralık’ta kıyametin kopacağına alenen inanıp 2013 yılının yazında evlilik hayali kuran insanlar da var. E Kardeşim ! madem kıyamet kopacak, bırak dünya işlerini, bırak evliliği git kendini bari son günlerde ibadete ver.

Olaya biraz mizahî açıdan yaklaşıyorum ancak gerçek bu. Maya takvimine inanıp da “yılbaşını nasıl, nerede geçireyim” diye düşünürseniz, sizin maya inanışınız da yalan olmuş olur. İyisi mi, böylesine büyük kehanetlerin gerçekleşmesinin ne idüğü belirsiz takvimlere bağlanarak konuşulması dahi çok yanlıştır. Kıyametin ne zaman kopacağını çok merak edenler varsa, bunun için kutsal kitabımız Kuran- Kerim’de ve Peygamber Efendimizin hadislerinde alametler vardır. Bu tür inanışlarla vakit kaybedeceğimize bunları okuyarak, dinî açıdan kendimizi daha bütün hale getirmeliyiz. Bunlar benim görüşlerim siz inanırsınız inanmazsınız orası size kalmış…

bilgizamani.net editörü ( Hayati Yılmaz)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • sınem ;

    :) aynn bende katılıyorum bu yazdıklarınıza

    17 Aralık 2012 14:53