Bilgi Zamanı

Marmara Bölgesinin Turistik Yerleri

Marmara Bölgesinin Turistik Yerleri
27 Aralık 2013 - 21:39 'de eklendi ve 2332 kez görüntülendi.

Marmara bölgesinin turistik yerleri. Marmara bölgesindeki turistik yerler hakkında bilgi. Marmara’daki turistik yerler nerede? Gezmeyi sevenlere yazımızı okumalarını tavsiye ediyoruz.

Başta İstanbul olmak üzere Marmara bölgesi zengin turizm kaynağıyla ülkemizin Akdeniz ve Ege ile birlikte en çok turist çeken bölgesidir. İstanbul’da Topkapı, Yıldız, Dolmabahçe Sarayları ile Sultanahmet, Süleymaniye, Ayasofya, Kız Kulesi, Yerebatan Sarnıcı, Anadolu ve Rumeli Hisarı gibi pek çok yer sayabiliriz.

Tarih değil doğa turizminden yanayım diyorsanız Bursa Uludağ tam size göre. İznik Sansanak Kanyonu ve Oylat kaplıcaları bölgedeki diğer doğal güzelliklerden. Bursa’da Yeşil Türbe ile Bilecik Ertuğrul Gazi Türbesi tarih sevenlerin görmekten zevk aldığı diğer bölgeler arasında yer alıyor.

Burada saydığımız pek çok yeri yerinde görmek bizim için çok faydalı olacaktır. Okuduklarımızla birlikte gezdiklerimiz aklımızda kalacağı için ileride genel kültür alanında çok işimize yarayacaktır. Yabancı turistler bile binlerce kilometreden ülkemizin bu doğal ve tarihi güzelliklerini ziyarete gelirken bizim de aynı özeni ve ilgiyi göstermemiz gerekiyor.

222ff3

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER