Bilgi Zamanı

Marka Olmak Artık Zor Değil

Marka Olmak Artık Zor Değil
26 Şubat 2016 - 22:48 'de eklendi ve 658 kez görüntülendi.

Sınai Mülkiyet Kanunu ile marka tescil süreçlerinin basitleştirileceğini ve kısaltılacağını söyleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Fikri Işık,  Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı Taslağı hakkında bilgiler verdi. Peki Sınai Mülkiyet Kanunu nedir? Ne gibi yenilikler getirir? Bu ve buna benzer bir takım sorularınıza cevap bulmak ya da Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı hakkında çok daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Fikri Işık, Sınai Mülkiyet Kanunu’nun çok önemli değişikliklere sebep olacağını açıkladı. Marka, coğrafi işaret, tasarım ile paket gibi alanlar üzerinde bazı düzenlemelerin artırılacağı belirtiliyor. Sınai Mülkiyet Kanunu ile çok daha fazla nitelikli mülkiyet yapısına geçmek hedeflenirken, bu uygulamada karşılaşılan sıkıntıların ortadan kaldırılacağı belirtiliyor. Bu kanun ile sınai mülkiyet mevzuatı birleştirilerek tek bir kanunda toplanacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Fikri Işık, Sınai Mülkiyet Kanunu ile coğrafi işaretler üzerinde tescil maliyetlerinde düşüş uygulanacağı ve gerçekleşmesi için gereken bu sürecin kısalmasını sağlayacağından bahsederken ürün adı ve amblem koruması adına gerekli düzenlemelerin yapılacağını belirtti. Coğrafi işaretler üzerinde gerçekleşen denetim sisteminin etkinliği artacak ve sıklık 10 yıl değil 2 yıl olarak uygulanacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Fikri Işık, Sınai Mülkiyet Kanunu ile marka ve cezai yaptırımlarda indirim yapılmasının zorunlu olduğunu belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER