Bilgi Zamanı

Lösev’in Amaçları Nelerdir

Lösev’in Amaçları Nelerdir
26 Mart 2015 - 15:01 'de eklendi ve 857 kez görüntülendi.

Lösev’in amaçları nedir, lösev’in amaçları maddeler halinde, lösev’in kuruluş amacı nedir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Lösev, lösemili ve kan hastalığı olan çocukların başta sağlık ve eğitim ihtiyaçları başta olmak üzere tüm çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan bir sivil toplum kuruluşudur.

Lösev aynı zamanda ülke genelinde ve ülkeler arası alanda kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları hususunda ülkemiz düzeyinde gerçekleştirilebilecek tedavi, eğitim ve araştırma kurumlarını kurarak bu kurumların işlevlerini yerine getirmesini sağlamaktadır.

Ülkemizde lösemili çocuk sayısı her gün daha da artmaktadır. Ülke genelindeki lösemi ve kan hastası olan çocuklarımızın sayısı yılda ise 1000-1200 dolaylarında artış göstermektedir. Bu veriler de oldukça korkutucu düzeydedir.

Maddi olanakları çok iyi olmayan aileler, çocukları lösemi hastası olduğunda bu durumun altından kalkamıyorlar. Çünkü lösemi tedavisi görecek olan çocuğun hem oldukça iyi bir tedaviye ve bakıma hem de aynı zamanda eğitime ihtiyacı vardır. Bu nedenlerden dolayı ilgili kişiler LÖSEV kuruluşunu açmakta çareyi bulmuşlardır. Böylece bu kuruluş kanalıyla lösemi hastası olan çocukların tedavileri, eğitimleri ve bakımları en iyi şekilde yapılmaya çalışılıyor ve giderleri karşılanıyor.

LÖSEV’in diğer bir amacı ise lösemi hastalığı hakkında tanıtımlar yapıp halkı bilgilendirmektir.

Lösev’in Amaçları Nelerdir Kısaca, Lösev’in Amaçları Madde Halinde Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER