6:07 pm - Pazar Eylül 21, 2014
Sponsorlu bağlantılar

Lise Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2012 2013

Çarşamba, 1 Ağustos 2012, 19:44 | Yaşam | 33 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

2013 2014 – Liselere Kayıtlar Ne Zaman Başlayacak

lise kayıt tarihleri 2013 2014, lise kayıtları ne zaman başlayacak

2012 Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçlarına göre, 467 bin 697 kontenjan için 777 bin 96 aday başvuru yaparken 461 bin 326 aday sisteme dahil ortaöğretim kurumlarına asil kayıt hakkı kazandı.

Lise Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2013 2014Ortaöğretime Yerleştirme Puanı’na (OYP) göre gerçekleştirilen yerleştirme sonuçları, www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmaya başlandı. Öğrenciler TC kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini bu adreslerden öğrenebiliyor.

SBS Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

Yerleştirme sonuçlarına göre, 467 bin 697 kontenjan için 777 bin 96 adayın tercih başvurusu yaptığı işlemlerde 461 bin 326 aday sisteme dahil ortaöğretim kurumlarına asil kayıt hakkıkazandı. Yerleştirme işlemi tamamlandığında bazı öğrenciler hem asil hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asil olarak bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilebilecek. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler en fazla 3 tercihine yedek olabilecek.

”Sınav Sonuç Belgesi”nde, öğrencinin asil kazandığı okul ile yedek kazandığı okul/okullar ve yedek sırası yer alacak. Veliler https://e-okul.meb.gov.tr adresindeki ”Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecek. Ayrıca bu yıl yeni bir uygulamaya geçilerek SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere de sürekli bilgi verilecek.

6 bin 371 kontenjan boş kaldı

Fen liseleri ve sosyal bilimler ile Anadolu imam hatip liselerinde boş kontenjan kalmadı.

Anadolu liselerinde 17, Anadolu öğretmen liselerinde 165, mesleki ve teknik ortaöğretim liselerinde 40 ve özel okullarda 6 bin 149 olmak üzere toplam 6 bin 371 kontenjan boş kaldı.

Asil kayıtlar 27 Ağustos’ta başlayacak

Tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci 27-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar asil olarak yerleştiği okula giderek kaydını yaptırabilecek. Asil listeden kayıt hakkıkazanan öğrenciler bu tarihlerde kayıt yaptırmamaları halinde bu haklarını kaybedecek.

Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra 03 Eylül 2012 saat 08.00′den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek.

Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17.00′ye kadar kayıt yaptırmak zorunda olacak. Kayıt yaptırmayanlar, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybedecek.

Yedek kayıt

Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2012 saat 17.00′ye kadar sistem tarafından otomatik yapılacak. 12 Eylül 2012 saat 17.00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 2012 saat 17.00′ye kadar sürecek.

Yerleştirmeler sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği halde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabilecek.

Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybedecek. Herhangi bir okula kayıtlıyken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıklarıtakdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşecek.

Kayıt Hakkı Kazanamayan Öğrenciler

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının (genel lise ve meslek liseleri) 9. sınıflarına yeni öğrenci kayıtları, 13-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında e-kayıt sistemiyle elektronik ortamda yapılacak. Sınavsız öğrenci alan meslek lisesine kayıt yaptırmak isteyenler bölge sınırlaması olmaksızın 10 okul tercihi yapabilecek. Öğrenciler hem genel liseye hem meslek lisesine kayıt yaptıramayacak.

Düz Lise Kayıtları Ne Zaman Başlıyor ve Bitiyor 2012, Düz Lise Son Kayıt Tarihleri 2012,Düz Liseye Kayıtta Ücret Bağış Verilecekmi Zorunlu mu 2013 2014

2012 Düz Lise Kayıtları Ne Zaman Yapılacak,Düz Lise Kayıt Tarihleri 2013 2014

eokul-meb.com

33 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Lise Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2012 2013"

 1. Görkem diyor ki:

  2. tercihteki okula 14.09.2012 itibariyle kayıt yaptırmak istemiyorum.Genel lise veya meslek lisesine kayıt yaptırmak istedigimde önüme 2. tercihteki okulu öne sürüyorlar 17.09.2012 de ben okula gidemiyecekmiyim ? Ne yapacagım kıyafetlerimi bile alamadım.

 2. murat ALTUNSU diyor ki:

  açık lesede okumaktayım,net biyerden öğrenemiyoruz ne zaman kayıt yenileme olacağını,bi dönem öncesine kadar trt teletexden takip ediyorduk,bu sefer trt de internet adresi veriyor,yardımlarınızı bekliyorum

 3. gunay diyor ki:

  arkadaşlar sınavsız liselerden kötü bir tercihi kazandık kayıt hiç yaptırmasak başka bir okula kayıt hakkımız var mı, nasıl? Teşekkürler..

 4. deniz diyor ki:

  yaa, hala açıklanmadı mı?

 5. gül diyor ki:

  yedek kayıtar ne zaman başlıyor

 6. gül diyor ki:

  yedek kayılar ne zaman başlıyor

 7. yasin diyor ki:

  ya adam akıllı bir siteye ne zaman kayıt yapacagımızı yazın bizi ugraştırmayın

 8. zaza diyor ki:

  hangi siteden yapıyoz

 9. feto diyor ki:

  bu ne be

 10. çağla diyor ki:

  ya ben namık kemal anadolu lisesini kazandım ama kayıtlar ne zaman başlıyor herkes farklı farklı şeyler diyolar.

  • athenaa diyor ki:

   eğer asil olarak kazandıysan 27-31 ağustos.
   yedek olarak kazandıysan 3 gün içinde yaptırmalısın.

 11. tunahn diyor ki:

  arkadaşlar lise kayıt ne zaman başlicak bilen warmı

 12. Ebrar Yalçınkaya diyor ki:

  Yarın tercihlerimiz açıklanıyormuş.Peki tercihimizde çıkan okullara ne zamana kadar kayıt yaptırmamız gerekiyor ?

 13. hacer diyor ki:

  arkadaşlar saglık meslek liseleri kayıtları ne zamsan başıo

 14. kemal diyor ki:

  lise kayıtları tam olarak ne zaman başlayacak?

  • Gürkan diyor ki:

   Dostum düz lise ön kayıtları 13′ünde başladı 31′inde de son bulacak ve ön kayıt yaptırmayan öğrenciler gerçek kaydını yaptıramayacak yani daha zamanın var fakat hemen ön kaydını yaptır.

 15. ecehan diyor ki:

  tbikide ünüformaları kendmz alcaz devlt nie alsn ki yha lise kyııtları nzmn btiyor hbernz vrmı

  • Gürkan diyor ki:

   Düz lise ön kayıtları 13′ünde başladı 31′inde de son bulacak ve ön kayıt yaptırmayan öğrenciler gerçek kaydını yaptıramayacak yani daha zamanın var fakat hemen ön kaydını yaptır.

   • Falanov diyor ki:

    Dostum ön kaydını yaptır demişsin de benimde kardeşim düz liseye kaydolacak.Ama ön kayıt vs onu nerden ve nasıl yapcağız? Elektronik kayıt falan yapıcaklar diyorlar.Biz bi yere başvuruyor muyuz? Başvuruyorsak nereye ve nasıl basvuruyoruz bi aydınlatırsan sevinirim.

 16. serpil diyor ki:

  ticaret meslek lisesi kaytları nasıl ve nezamn yapılacak

 17. tugba iskenderoğlu diyor ki:

  26 ağustoz basklıyo ktm lısesın kayıtları 26

 18. alper diyor ki:

  Okulların başlamasına neredeyse 1 ay kaldı. Bunlar hala bizi bir liseyi yerleştiremedi. nerden çıkartılar şu salak saçma sistemi bu sistemi çıkarmasaydılar hemen gider bir düz liseye kayıt olurdum ama nerde. gerizekalı hükümetin gerizekalı sistemi işte

 19. oğuzhan diyor ki:

  Arkadaşlar ticaret meslek lisesi kayıtları en son ne zmn bitiyor haberiniz varmı??

 20. osman diyor ki:

  sınavlı lise kyıtları ne zaman başlicak ne zman bitecek haberim olsun lütfen

 21. iskender diyor ki:

  arkadaslar ticaret lisesi içim gereken evraklar neler acaba bılenınız warmı

 22. sanne diyor ki:

  emrecim öncelikle şunu söyliyim bağış parası sadece özel okullarda var.kayıt parasını bilmiyorum.Ayrıca ünüformalarıda yüzde90 siz alırsınız.

 23. şeyma diyor ki:

  meslek liseleri kayıtları ne zaman başlıyor:

 24. EMRE diyor ki:

  Liseye kayıt yaptıracam para durmumuz iyi değil kayıt parası ve bağış parası isteniyormu ayrıca okul ünüformalarını kendimizmi alacağız yoksa okulmu vericek

  • kemal diyor ki:

   etlik imam hatip lisesine e kayıttan kayıt yaptırdım.Bu kayıt ne zaman ve nasıl kesinleşecek. Bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası

Dost Siteler