Bilgi Zamanı

Lanus Nerenin Takımı

Lanus Nerenin Takımı
18 Temmuz 2013 - 18:46 'de eklendi ve 1009 kez görüntülendi.

Sporseverlerin merak ettiği bir husus Lanus nerenin takımı, Lanus nereye bağlı, cevap Arjantin.

Lanus, Arjantin‘de, Buenos Aires eyale­tindeki Buenos Aires metropoliten alanında yönetim birimi (partido). Buenos Aires kentinin hemen güneyindedir. 1944’te Avellaneda yönetim biriminin bir bölü­münden oluşturulmuştur. 1888’de kurulan Villa General Paz adlı çiftliğin çevresinde gelişen yerleşmeye, Juan ve Anacarsis Lanüs’un bağışladığı topraklar üzerinde kurulan Lanus Demiryolu İstasyonu’nun adı verildi. Birleşik Subaylar Grubu’nun 4 Haziran 1943’te gerçekleştirdiği darbeden sonra adı Cuatro de Junio (4 Haziran) olarak değiştirildiyse de Başkan Juan Perön’un devrilmesinden sonra yeni­den Lanüs adını aldı. Lanus yönetim birimi 45 km2‘lik bir alanı kaplar. Kuzeydoğuda Avellaneda, güney­doğuda Quilmes, güneybatıda Lomas de Zamora yönetim birimleri, kuzeydoğuda da başkent Buenos Aires ve Matanza Irmağıy­la çevrilidir.

Yönetim biriminin merkezi (cabecera) olan Lanus dışındaki önemli yerleşmeler Remedios de Escalada, Villa Caraza, Villa Diamante, Monte Chingolo ve Villa Alsina’dır. Başlıca sanayi dalları kâğıt, elektrik kablo­su, silah, dokuma, deri eşya ve kauçuk üretimi ile et işlemedir. Lanüs, başkent

Buenos Aires’in büyümesiyle metropoliten alanının güney uzantılarıyla birleşmiştir. Günümüzde topraklarının tümü Buenos Aires kentsel alanı içinde yer alır. Lanus, Buenos Aires metropoliten alanındaki en sık nüfuslu yönetim birimidir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER