Bilgi Zamanı

KYK Burs Sonuçları 2017

KYK Burs Sonuçları 2017
10 Aralık 2013 - 20:30 'de eklendi ve 1000 kez görüntülendi.

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak 2014, KYK bursu ne zaman verilecek? KYK bursu 2014’te kaç TL olacak? Şimdi sizlere KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağını duyuracağız.

29 Eylül’de KYK burs ve kredi için başvurular sona ermişti. Sonuçların ne zaman açıklanacağı ise merak konusu. Geçen yıl kyk burs sonuçları kasım ayının sonunda açıklanmıştı ancak bu yıl Aralık ayının yarısına gelmemize rağmen sonuçlar duyurulmadı. Sağlam bir haber kaynağından aldığımız bilgilere göre kyk burs sonuçları en geç üç gün içinde açıklanacak. Açıklamayı başbakan Erdoğan yapacak. Burs ve krediler 7 Ocak 2014 tarihinden itibaren hesaplara yatırılacak ve tahmini olarak her ay 300 TL’den fazla para öğrencilerin eline geçmiş olacak.

KYK Burs ve kredisinden fakültelerin lisans, önlisans bölümleriyle açıköğretim fakültesi öğrencileri faydalanabilecek. Ayrıca yüksek lisans öğrencilerinin hazırlık sınıfları dışında okuyanları da burs ve kredi imkanından yararlanabilecek. KYK bursları karşılıksız olup krediler sözleşme bitiminden sonra öğrencinin iş bulmasıyla birlikte ödenmeye başlayacak. Burs başvurularında milli sporculara, LYS’de derece yapanlara, şehit ve gazi çocuklarına, üniversiteler tarafından isimleri KYK’ya bildirilen öğrencilere öncelik tanınacaktır. Geçen yıl 600 binden fazla öğrenci KYK’dan burs ve kredi almıştı. Bu yıl da sayının altı yüz bini geçmesi öngörülüyor. KYK burs sonuçları açıklandığı zaman haberini ve kyk burs sorgulama linkini sitemizde bulabilirsiniz.

kyk-ogrenim-katki-kredisi-borc-sorgulama-2013-kyk-ogrenim-katki-kredisi_849876_340_226

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER