Bilgi Zamanı

Kuzey Güney 74.Bölüm Fragmanı

Kuzey Güney 74.Bölüm Fragmanı
09 Mayıs 2013 - 13:11 'de eklendi ve 909 kez görüntülendi.

Kuzey Güney 74.Bölümü ile yine nefesleri kesecek. 15 Mayıs 2013 Çarşamba akşamı Kanal D ekranlarında heyecan kaldığı yerden sürecek. Kuzey Güney 74.Bölüm fragmanı ile olacakları anlatalım.

Bu bölümde Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin kuzeydoğu kesimindeki Hamgyangpukto’nun Kuzey Güney 74.Bölüm Fragmanı (Kuzey Hamgyang ili) merkezi. Japon Denizine (Doğu Denizi) bakan Kyangsong Körfezinde yer alır. 1908’de açık liman olmadan önce küçük bir balıkçı kasabasıydı. Japon işgalinin sonraki dönemlerinde (1910-45) Japonların Çin’i istila etmek için kullandığı bir üs olarak hızla gelişti. Kuzey Mançurya Demiryolu Hattı’nın ve Japonya’yla ilişkiyi sağlayan denizyollarının kalkış noktasıydı. Bu dö­nemde Çangcin’de sıvı ve katı yağ ile demir sanayileri kuruldu. Kore 1945’te bağımsızlı­ğını kazandıktan sonra, güneybatıdaki Na- nam kenti ve metalürji işletmelerinin bu­lunduğu Puryang ilçesiyle (kuyak) birleşen Çangcin, Kuzey Kore’nin en büyük sanayi kentlerinden biri durumuna geldi. 1960’ta özerk yönetimli özel kent konumuna yük­seltildi ve Çangcinsi adını aldı. Kentte büyük demir-çelik tesislerinin yanı sıra gemi ve makine yapımı ile kimyasal madde, çeşitli dokuma ve zamk üreten sanayi kuruluşları vardır. İşte Kuzey Güney 74.Bölüm Fragmanı izleyenleri gerçekten heyecanlandırdı.

[pro-player width=’560′ height=’360′ type=’video’ image=’http://tvmedya.trsohbet.com/wp-content/uploads/2013/03/kuzeyguney.jpg’]http://tvmedya.trsohbet.com/wp-content/fragman-video/kuzeyguney74.mp4[/pro-player]

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER