Bilgi Zamanı

Kurt Seyt ve Shura Kitap Özeti

Kurt Seyt ve Shura Kitap Özeti
17 Şubat 2014 - 12:30 'de eklendi ve 1443 kez görüntülendi.

Kurt Seyt ve Shura kitabı, Kurt Seyt ve Shura kitabı yazarı, Kurt Seyt ve Shura kitap özeti, Nermin Bezmen Kurt Seyt ve Shura

Mart ayında dizisi yayınlanacak Kurt Seyt ve Shura aslında Nermin Bezmen’in aynı isimli kitabından uyarlanma. Şimdi size bu kitabın özetinden bahsedeceğiz. Böylece önümüzdeki aylarda izleyeceğimiz dizinin konusu hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

Kitabın karakterleri: Kurt Seyt, Mürivet, Emine, Leman, Fikriye, Necmiye, Yorgo, Şükran, Aziz Çavuş, Yahya, Mehmet Bey, Osman Bey, Baba Eminof, Tomas, Gazi Mustafa Kemal ve Sabahattin.

Kitabın özeti ise şöyle: 1924 yılında Kurt Seyt, Shura’dan ayrılır ve Mürivet ile yeni bir hayata başlar. İstanbul’da Kırım Lokantası adlı bir yeri çalıştırmaya başlar. Ancak Kurt Seyt, Beyoğlu’nun bu hareketli yaşantısına bir türlü uyum sağlayamamaktadır. Eşi hamile olduktan sonra eşinin annesi Emine evlerine taşınır. Evde sık sık kavga eden Emine ve Seyt yüzünden huzursuz bir döneme girerler. Sonunda Kurt Seyt’in Leman isimli bir kız çocuğu doğar. Kavgalardan usanan Kurt Seyt evi terk eder ancak eşi onu bulup tekrar eve dönmesi için onu ikna eder. Emine ise kızları Fikriye ve Necmiye’nin yanına döner. Bir süre sonra Beyoğlu’ndaki lokantada işler yoluna gitmez ve kapatılır.

Kurt Seyt Rus büyükelçiliğinde çalışmaya başlar ancak kısa süre sonra casus olarak düşünüldüğü için işten atılır. Mürivet bunun üzerine bir çorap fabrikasında işe başlar. Kurt Seyt lokantayı satar, işler iyi gitmediği için evden tekrar uzaklaşır. Mürivet kocasını aramasına rağmen bir türlü bulamaz.

Bir gün Kurt Seyt trendeyken genç ve çocuklu bir kadına paltosunu verir. Ancak trenin içi çok soğuktur ve bu yüzden kısa bir süre sonra zatürre olur. Birçok tedavi sürecinden geçmesine rağmen iyileşemez ve İstanbul’a döner. Bu hastalık onun hayatında bir dönüm noktasıdır ve bir daha hiç doğru düzgün çalışamaz. Kızı Leman’ı bulur ve onun kazandıklarıyla geçinmeye çalışır. 1945 yılında hayatına böyle devam edemeyeceğini düşünerek intihar eder.

indir (3)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER