Bilgi Zamanı

Kurt Seyt ve Shura Kısaca

Kurt Seyt ve Shura Kısaca
16 Şubat 2014 - 21:00 'de eklendi ve 876 kez görüntülendi.

Kurt Seyit ve Şura özeti, kurt seyit ve şura özeti kısaca. Kurt seyit ve şura konusu.

Nermin Bezmen’in aynı isimli kitabından uyarlanan Kurt Seyit ve Şura dizisi mart ayının ilk haftasında başlıyor. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın oynayacağı dizinin konusu şimdiden merak ediliyor. İşte sizin için Kurt Seyit ve Şura dizisinin konusunu aktarıyoruz.

Savaş zamanlarında yaşanan bir aşk hikayesinin anlatılacağı dizide Kurt Seyit Rus ordusunda görevli bir Türk asıllı subaydır. Mirza Eminof gibi ünlü bir adamın oğlu olarak doğar ve hayatı boyunca bundan faydalanır. Hikaye 1892 yılında Yalta’da başlar ve 1. Dünya Savaşı’nın başlangıcına kadar devam eder. Dizide aynı zamanda Osmanlı Devleti’nin son dönemleri de anlatılacak.

Bolşevik İhtilali’nin ardından ordudan atılır ve arananlar listesine girer. Moskova’da tanıştığı Şura ile büyük bir aşk yaşamaya başlar. İlerleyen zamanlarda bu aşk ikisini İstanbul’a taşıyacaktır. Şura da Kurt Seyit gibi ünvanlı bir ailenin kızıdır ve sevdiğinin peşinden gitmeye ve büyük bir aşk yaşamaya başlar. Kısacası dizide bu konular işlenecek. Yalta, St. Petersburg ve İstanbul üçgeninde geçecek diziyi merakla bekliyoruz.

fft99_mf4014237

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER