Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar

Kurbanlık Fiyatları 2013

Sponsorlu bağlantılar

Kurbanlık fiyatları açıklandı 15 Ekim 2013 Salı günü Kurban Bayramının 1. günü. Bütün Müslüman alemi bu yıl kurbanlık fiyatları ne kadar olur, büyükbaş ve küçükbaş hayvan kurban fiyatları kaç lira olacak bunu merak ediyor. Üreticiler 2013 kurbanlık fiyatları hakkında açıklama yaptı. Kurbanlık fiyatlarında bu yıl artış beklenmiyor. Sektör temsilcileri alınan önlemlerle hayvan sayısının arttığını, hatta ihracat yapabilecek duruma geldiklerini söylediler. EBK’nın ise ithalat yapmayacağı belirtildi. İşte detaylarıyla 2013 yılı itibariyle kimi illerde kurbanlık fiyatları :

kurbanlık fiyatları

Kurban bayramına sayılı günler kala tüketiciye ‘zam yok’ müjdesi geldi. Üreticiler  hayvan arzının talebi karşılayacak kapasitede olduğunu belirterek, bu nedenle 2009 yılından bu yana her Kurban Bayramı öncesi Et ve Balık Kurumu (EBK) tarafından yapılan hayvan ithalatının bu yıl yapılmayacağını da vurguladı.

Üretici, fiyatlarda geçen yıla oranla bir zam olmayacağını söylerken, bilgizamani.net ithalat yapan özel sektör ise hayvan arzının ithalat yoluyla güçlendiğini ve fiyatların bu sayede yükselmediğini savunuyor. Geçen yılki fiyatlara bakıldığında canlı hayvanın fiyatının, bu yıl da değişmeyeceği gözüküyor. Büyükbaşta fiyat 5 bin ile 8 bin TL arasında, küçükbaşta ise 700 TL ile 1.100 TL arasında olacağı öngörülüyor.

Hayvanımız bol, fiyatlar aynı kalır

Et Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Yücesan “Belki bayramdan önceki hafta psikolojik olarak yüzde 5-10 gibi zam olabilir, ancak bayramın ilk gününden itibaren fiyatlar geçen yıl ile aynı seviyeyi bulur” dedi. Piyasada hayvan arzının talebi karşılayacak durumda olduğunu belirten Yücesan “Yeteri kadar hayvanımız var. Türkiye’nin iç tüketiminin yüzde 15’i ithalat yoluyla karşılanıyor. Bu rakam bayram öncesi yüzde 20’lere yükselecek” diye konuştu.

Neredeyse ihracat yapacağız

Konuyla ilgili bir başka görüş Kırmızı Et Üreticileri Birliği (KETBİR) Başkanı Bülent Tunç’dan geldi. Tunç, 2009’dan beri yapılan ithalatın, talebi fazlasıyla karşıladığını söyledi. Tunç “İthalatlaTürkiye hayvana doydu. Şuan ihraç edecek pozisyona geldik bile diyebiliriz. Hatta İran geçen aybizden et istedi.300 bin kurban kesilecekse 2 milyon kurban hayvanı hazırlanıyor. İthalat et krizine çözüm oldu ancak, uzun süre devam etmesi üreticiye zarar verebilir” dedi.

KURAKLIK ÜRETİCİYİ VURDU BAYRAMDAN ÇOK UMUTLU DEĞİL

TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçilerin bütün yıl boyunca birçok olumsuzluk yaşadığını ve Kurban bayramından umutlu olmadıklarını söyledi. Bayraktar, şöyle devam etti: “Buğday üretiminin yaklaşık yüzde 40’ını sağlayan İç ve Doğu Anadolu bölgelerinde ilkbahar yağışlarının yetersiz olması sonucu bitki gelişimi arzu edilen ölçüde gerçekleşmedi.

Buğday sap boyları kısa kaldı ve dolayısıyla da saman veriminde düşüş oldu. Saman fiyatlarınınyanı sıra kurak geçen bölgelerin meralarında ot veriminin azlığı, üreticilerin daha da mağdur olmasına sebep verdi.

Dolayısıyla yüksek maliyetli bir üretim sürecine girildi. İthalatın açılması olumlu karşılanmakla birlikte ülkeye geliş fiyatlarının yüksek olması sadece fiyatlarda biraz düşüşe neden oldu ama sorunu çözmeye katkı sağlamadı. Kısacası hayvan üretiminin yüzü astarını geçti. Üretici bu Kurban bayramından çok umutlu değil”

En pahalı kurbanlık İstanbul’da satılıyor

Hayvan        İl           Fiyat (TL)

Büyükbaş  İstanbul  5.000-8.000

Büyükbaş  Ankara    3.000-8.000

Büyükbaş  İzmir       3.000-9.000

Küçükbaş  İstanbul     700-1.100

Küçükbaş  Ankara          500-900

Küçükbaş  İzmir             400-750

Kurbanlık fiyatları 2014, Büyükbaş küçükbaş kurbanlık fiyatları 2013 2014

Kurbanlık Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ? Tıklayın

Dr. Feridun Kunak Show’un sunucusu Feridun Kunak, kurban seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri uygulamalı olarak anlattı ve pazardaki fiyatlar hakkında bilgi verdi.

 Gölbaşı’nda bir çiftlikten kendisi için kurbanlık seçen Kunak, kurbanlık koyunu 750 TL’ye satın aldı, büyükbaş canlı hayvanın kilosu ise 12 TL olarak açıklandı.

BÜYÜKBAŞIN KİLOSU 12 TL

İki yaşını geçmiş hayvanların kurbanlık olacağını hatırlatan Feridun Kunak programda dişlerden yaş tespitinin nasıl yapılabileceğini de uygulamalı olarak gösterdi. Boynuzu sağlam, topal olmayan, kulağında kopukluk ve kesiklik olmaması gerektiğini söyleyen Kunak, kulağın nasıl kontrol edilmesi gerektiğini de uygulamalı olarak anlattı.

Büyükbaş hayvanın sırtından besili olup olmadığının anlaşılabileceğini belirten Dr. Kunak Ankara’da Gölbaşın’da canlı büyükbaş havyanın kilosunun 12 TL olduğunu söyledi.

İllere Göre 2013 Kurbanlık Fiyatları :

Ankara Kurbanlık Fiyatları :

2013 Yılı Ankara Kurbanlık Koyun Fiyatı
Koyun (tane) 500 – 800 TL

Canlı Kilo: 15-17 TL

2013 Yılı Ankara Kurbanlık Büyükbaş / Tosun Fiyatı
Canlı tosun (tane) 2500 – 8500 TL

Canlı Kilo: 11-13 TL

İstanbul Kurbanlık Fiyatları:

2013 Yılı İstanbul Kurbanlık Koyun Fiyatı
Koyun (tane) 600 – 800 TL

Canlı Kilo: 10-14 TL

2013 Yılı İstanbul Kurbanlık Büyükbaş / Tosun Fiyatı
Canlı tosun (tane) 5000 – 7000 TL

Canlı Kilo: 10-13 TL

Bursa Kurbanlık Fiyatları :

2013 Yılı Bursa Kurbanlık Koyun Fiyatı
Koyun (tane) 500 – 800 TL

Canlı Kilo: 9,5-10 TL

2013 Yılı Bursa Kurbanlık Büyükbaş / Tosun Fiyatı
Canlı tosun (tane) 2700 – 7000 TL

Canlı Kilo: 12-15 TL

İzmir Kurbanlık Fiyatları :

2013 Yılı İzmir Kurbanlık Koyun Fiyatı
Koyun (tane) 400 – 750 TL

Canlı Kilo: 13-15 TL

2013 Yılı İzmir Kurbanlık Büyükbaş / Tosun Fiyatı
Canlı tosun (tane) 3000 – 9000 TL

Canlı Kilo: 9-10 TL

Konya Kurbanlık Fiyatları :

2013 Yılı Konya Kurbanlık Koyun Fiyatı
Koyun (tane) 600 – 1000 TL

Canlı Kilo: 13-15 TL

2013 Yılı Konya Kurbanlık Büyükbaş / Tosun Fiyatı
Canlı tosun (tane) 2500 – 7000 TL

Canlı Kilo: 11-13 TL

Ajanslar – 15 Ekim 2013

Kategori: Yaşam

70 Yorum Yapılmış.

 1. ERHAN ÇAĞLAYAN diyor ki:

  Mersin büyükşehir belediyesinin küçükbaş canlı koyun fiatı2013 yılı ne kadardır?

 2. sivaslı diyor ki:

  adana seyhan mithatpaşa cami karşısına 100 adet kangal koçu getireceğim canlı kilo ağırlıgı 70 ile 90 kg ya kadar karısık kangal koçları tamamen arpa besisi ile son 2 ay beslenmiş ve ondan önce full yayılmış koçlarımız iyi lezzetli ve çok et isteyen adanalıları bekleriz irtibat-0537 206 07 48

 3. hasan ali diyor ki:

  selamün aleyküm değerli müslüman kardeşlerim ben burdurdan hasan ali kurbanlık toklularımız vardır paskül 12 tlden verilir hakiki arpa besisidir. tel:0535 447 23 76- 0536 291 56 16

 4. serkan diyor ki:

  hükümet iyi isler yapmis olabilir ama köylüye gelince et fiyatlari artmasin diye ithal hayvan getiriyorlar yurt disinda yasayan yurttaslar bir araba getirmek istese gümrüksüz hemen olmaz deniyor cünki niye KOC zarar eder ama köylü etmis kimin umrunda aman KOClar SABANCIlar rahatsiz olmasin…..!köylü hepsini üstlenir….!!!!!!

 5. temel sağlam diyor ki:

  arnavut köyde kırk büyük baş hayvana bir ahır arıyorum 05384934566

 6. besici diyor ki:

  kim demiş ithal gelmedi diye tekirdağ limanına bir ay önce gelen iki büyük gemi de gelenler neydi 10 gün gemi boşaltıldı tekirdağ bok koktu günlerce bir gemi büyük bir gemide küçük baş geldi et ve balık kurumu göz göre göre yalan söylüyor tabi milletin malı para etmez ithal gelirse….

 7. Metin diyor ki:

  Antalya dayım kurbanlık bende çok ucuz 400 tl 05432066162 küçük baş van koçu doğal ortamda yetişmiş

 8. mursel diyor ki:

  ya kardeşim özelliklede bu hükümet hiç bir zaman fakirin,köylülün yanında olmadı olmaz cünki onu başa getirenler zengin oda zenginlerin yanında

  1 senede 3 dafa yollar asvaltlanıyor parası bizden cıkıyor 10 mazota zam geliyor o da bizden cıkıyor akp ye ne lazım ara kaz lazım sowmen lazım yok şunu yaptık yok bunu yaptık baban parasını verdinde yapmıştın
  hep şuna inanıyorm ve inanacam bir hesap sorulacak ama bu dünyada ama öbür tarafta

 9. Aşkın diyor ki:

  Memur ısımlı arkadaş sen vergımı ıstedın pazara gôtür para aşilat para küpelet para destek al banka vergı alsın bırık alsın memur gece sıcacık uyusun besici kar üsünde uyusun memur gezmeye gitsın besıcı tara sürmeye

 10. ÜRETİCİ diyor ki:

  YUKARDA MEMUR BEYİN YAZISINA BİR CEVAP OLSUN SAYIN MEMUR KARDEŞİM ACABA SİZLERİN NE RİSKİ VARKİ KURAKLIK RİSKİNİZMİ VAR HAYVAN ÖLÜMÜ RİSKİNİZMİ VAR EKTİNİZ OLMAZSA DİYE Bİ RİSKİNİZMİ VAR SALLA BAŞINI AL MAAŞINI BİZLER HER KULLANDIĞIMIZ GİRDİLERDE KDV ÖDEMİYOZMU DÖNÜN BİR BAKIN AKARYAKITA DÖNÜN BİR BAKIN ÇİFTÇİNİN GİRDİLERİNE BİRDE ÜRETTİĞİNE BAKIN ALLAH İÇİN KIYASLAYIN VE SONUCU GÖRÜN ARADAKİ MAKASI NE DESTEKLE NEDE ÇOK ÜRETMEKLE KAPANMIYCAĞINI GÖRECEKSİN DAHASI VAR BİR MEMUR İSTERSE ÜRETİCİ OLUR AMA BİR ÇİFTÇİ BAŞKA NE İŞ YAPABİLİR TAMAMEN RIZKI ONA BAĞLIDIR

 11. Reşit kuş diyor ki:

  Kurbanlık 2 yaşlı erkek toklu bulunur tamamı yerli veteriner kontrollü canlı kilo ağırlığı fiyatı 12 tl yolbaşı köyü islahiye gaziantep tel.05378872309

 12. memur diyor ki:

  satıcıya kurbanlıklar çok ucuz geliyor, 10 yıldır maaşı zam görmeyen memura ise oldukça pahalı…. bunun ortasını bulmak gerekir. besiciler yemi, samanı hep para ile almak yerine kendi çayırından tarlasından temin etseler nasıl olur. herkes kısadan çalışmadan para kazanma peşinde. çayırlar biçilmiyor tarlalar ekilmiyor herkes hazir yemle hayvan yetiştirmeye çalışıyor. ha birde devlet desteğini bekleyenler yok mu sen devlet için ne yaptında ne bekliyorsun.maaşını almadan devlete vergi veren ayrıca her aldığı için de ayrı vergi ödeğen memura zam yokda besiciye neden destek versin. sahi satılan hayvanların vergisini veriyormusunuz.

 13. burhan diyor ki:

  sayın başbakınımıza sesleniyorum siz neden bu kadar çiftçinizi diri öldürdünüz çünkü küylü çiftçi geçimini neyle sağlanıyor sürekli et ithal ediyorsunuz hiçmi vatandaşları düşünmüyorsunuz ben kendim şahsım sürekli senin partına oy vermiştim bu şekilde devam ederse siz vatandaı üyle bir duruma getireceksinizki artık çifçiler evlerine bir kuru ekmek gütürmeyecek halle gelecektir acilen ithal et hayvaıların durdurulmasını ve çifçilerin eski haline dünülmesine en büyük arzumuzdur

 14. yusuf demir diyor ki:

  Ben Almanya”da yasiyorum.Su an Türkiye”deyim.
  kurban kesmeyi düsünüyördum,kesmicem,vazgectim.
  Degerini okuyan durumu iyi olmayan bir üniversite ögrencisine verecem.Simdiye kadar kestidim.Umarim Allah kabul eder.
  Kesmeme sebebim ise Almanya”da bir kilo lop et(kemiksiz-kiymalik) 3-4 EURO , 7-8 TL.Böyle hayvancilik,böyle soygunculuk olmaz.Kim suclu üreticimi,zannetmem.Saticimi? Bence bu ülkeyi bu hale getiren Tarim bakani mi? Kim idare ediyorsa.Onlar sorumlu.Almanya da da “HELAL ET” diye bir sey cikardilar.Ordada bazi dini bütünleri
  fahis fiyatla kazikliyorlar.Burda her zaman…..

 15. süleyman şen diyor ki:

  arkadaşlar çifcinin hiçbir zaman başı olmadıki kurban fiyatları vasın ucuz olsun gidersin şeker fabrikasına malınla rezil olursun benim şikayetim pancar götürürsün 35 km yolda traktörün lastiği patlar 5 dak geç kalırsın kardeşim almıyoruz geç kaldın birde 10 şefin ayağına gidersin yalvarma alırmısın diye kızarsın ekmecen dersin ister ek ister ekme ben bukadar emek vereyim emeğimin karşılığı bumu özel sektöre boyun eymekmi söyleyin kütahyalılar

 16. ağrılı diyor ki:

  allah yardımcınız olsun gerçekten fiyatlar çok düşük

 17. karamurat diyor ki:

  tüm islam aleminim kurban bayramını kutlarım ben tokat turhalda besiciyim hertürlü küçükbaş hayvan bulunmakltadır satışlarımız başlamıştır buyıl çok hesaplı geçtiğimiz yıllara göre herkez kessin ve yerli hayvanlarımız satılsın bizim üreticimiz kazansın bizim hayvanımız bize yeter itale gerek yok tel 0531 241 19 69

 18. Aşkın diyor ki:

  Cıftcının besicinin tek sorunu mazot ve güpre ben tarayi 4sefer simdi 2 sefer 30 torba güpre atar ken simdi 5torba tıraktörün deposu 50ytl dorarken şimdi 200ytl gel de verım bekle kalar sızın yayola ac devam ölene kadar..

 19. Aşkın diyor ki:

  Arkadaşlar ve besiçiler besı işini bi kenaraatın budevirden sonra eniyi para donuz da malıyeti az geri cok besle ital koyun dana diye sat

 20. EMRAH diyor ki:

  SİNOP’TA HARİKA BİR DOĞA İÇERİSİNDE SİLAJLIK MISIR , YONCA KABA YEMLERİ KULLANILARAK, BESİ ÇİFTLİĞİNDE YETİŞTİRİLMİŞ KURBANLIKLAR…İRTİBAT : 0 507 387 74 93 , 507 524 79 57

 21. hayati diyor ki:

  allah yardımcısı olsun herkezin milletin hali perişan kardeşim

 22. hilmi diyor ki:

  ilgililere duyrulur sayın vatandaş lar satılık keçi dana düve vardır kurbanlık 05384282047

 23. EMİ diyor ki:

  VAY ARKADAŞ ALLAH RIZASI İÇİN KESİLEN YA DA KESİLMESİ GEREKEN KURBAN ETE PAYA KEMİKLİ ŞÖLE KEMİKSİZ BÖLE BUNA DÖNÜŞMÜŞ. ARKADAŞLAR SİLKELENİN KENDİNİZE GELİN.MAKSAT RIZA KAZANMAK ET YEMEK OLMASIN. ZATEN MECBUR DA TUTULMAMIŞIZ KESECEKSİN DİYE , VARSA KESERSİN YOKSA KESMEZSİN BU KADAR….

 24. üreticiydi diyor ki:

  üretici kardeşlerim artık ben kendimi yormuyorum.bıraktım besiciliği. eti kasaptan alıp yiyorum daha ucuza geliyor.eğer kar edemiyorsan yapmayın bu işi olsun bitsin.devlet gereken desteği veriyor ama biz doğru yerde kullanıyormuyuz bir düşünün.

 25. yalangozlu esmer diyor ki:

  bre kardeşim arpanın kg olmuş 800 tl saman olmuş 800tl toplam etti 1600 tl günlük bir kurbanlığın gideri 3.500 tl gelde çık bu işin içinde oturduğun yerden kolay gelir sana kurbanlık fiyatı bide gel o rezilliği üretici kardeşlerimize sor bu sene küçükbaş kg 15 tl canlı ister al ister alma akp sağolsun

  • akın diyor ki:

   yeter artık gercekten yeter kurban uzuz olacak mıış olsun kardesim. sen hiç onu gelip besıcıye sordun mu bu hayvana ne verdın ne ile besledin memleketınden pazara getirmek için nakliyata kaçlıra verdın . belediyeden kaç liraya kıraladın .günlük bu malın karnı kac lıraya doyuyor dıye .olsun kardesım bu hayvan
   ucuz olsun . bu kadar onursuz gurususuz bır iş kalmamıs tabii sen sıcak evınde kalırken ayağına camur sırtına soğuk değmeden satıcıyı olduruyorsun senın aldığın kurbanın kabull olsun …. bn simdi gebze mazarındayım anamız ağladıı akrdeşş yuksek lısans mezunu ınsanım işsizlıktenn dustuğumuz duruma bakk hırsızlık mı yaptık kardes bnım ak partılı yonetıcım derı koltukta yatarken ben hayvanın ıcınde yetıyorum cocuk gıbı altını temızlıyorum varsın emeğimizi calsınlarrr bu dunyanın diğer dunyasıda var kımse işin iç yuzunu bilmeden yorum yapmasınn oldumu ..

  • akın diyor ki:

   kardesım bakın ısyan etmenın anlamı yok ama yeter dıyoruz cektığın dert sıkıntı kazancı pesınde değiliz kendi esseklığımızı bos verdikartık. en azından malımızı değerınde satabılsek.gam yemem müsterı oyle piyat veriyor ki resmen senınle dalga gecıyor bu ulkede hersey duzenınde satılıyor bır tekk kurbanlık hayvan pahalıya satılıyosa eyvallah … öldüre oldure alıyor senın kestığın kurbanın nesii helal hem ” 600 liradan fazla veremem hemde 50 kg dan asağı et düşmesın”” hele gelde sen işe bakk gulesın mı ağlıyasın mı ama buu bnım uyanık milletiim bırgunn seve seve bu yerlı hayvan tuketsınler iş bir devlete donussun ondan sonrasını gorecemm benn el mı yaman bey mı yaman …..

  • cevdet diyor ki:

   arkadaslarrrr kurbanlık kara borsaya düşecekkk….

 26. halil diyor ki:

  orda bir DANa müslüm kaya var ya sen et yeme kurbanda kesme sana caiz degil akp sana et getirir oyunuda alır soyunuda

 27. nedim diyor ki:

  100 adet 9 aylık erkek canlı agırlık 50kg konya eregli zengen 05306132024-05312379910

 28. mehmet diyor ki:

  ben bir koyun alacagım allahın izniyle 600-650 werebilirim ancak sizce alabilirmiyim her kurban pazarında warmıdır acaba 600-650 ye koyum veta keçi

  • halil ibrahim erkuş diyor ki:

   ben sana veririm 650 tl ye ama yakınsan tabii mehmet kardeş ben menemenin alaniçi köyünde oturuyorum ve bu köyün muhtarıyım yakın yerde isen gel 45- 50 kilo arası erkek kuzular var hemde et yedim dersin bayramın şimdiden kutlu olsun

 29. gokhan ozer diyor ki:

  kurbanlık satıs ve kesım organızasyonu dursunkoy mah. arnavutkoy. ist 0533 626 40 48

 30. kasap diyor ki:

  slm arkadaşlar ben besiciyim türkiyede bu iş yakın zamanda çok zengin insanların eline geçecek ve et fiyatlarını istedikleri gibi belirleyecekler köylü bitecek devlet ithal et getirecegine ital arpa yem getirsin gerçekten halimiz içler acısı vatandaş yılda 1 kurban alır nasıl etsemde ucuz alsam diye ugraşır

 31. müslüm kaya diyor ki:

  bu sene koyun ve dana ithalatı yok kardeşim yalan söylemeyin.erkek koyunun kg alıyoruz 8.170 krş satıyoruz 10.00tl yetmezmi kardeşim başınız ağrısa akp den biliyorsunuz. allah mustakınızı versin emi.bir az da fakir fukara et yesin kardeşim.

  • Kul diyor ki:

   Yazik ya akp diyorsun besiciler ne yapsin senin gibi milletin parasi cok deil etrafi gormuyormusunuz ya Allah askina parasi olmayan insanlar var etrafta fakir fukara yesinde kim kesecek parami kaldi saman yem kac para benzin kacpara Allah a havale ediyorum

 32. şakir diyor ki:

  köylü kardeşlerimiz şehirdeki hergün çalışsa imkanı oldugunca çok hayvan beslerse inanın kazanır 3 5 hayvanla kazanç olmaz

 33. mustafa güngör diyor ki:

  ben bu fiyatları görünce çok şaşırdım inanmazsınız belki burada küçükbaş 200 400 büyük baş 2000 4000 arasında

 34. MEHMET diyor ki:

  kardeşim bizim halkımıza AKP HÜKÜMETİ ekmek yedirmiyor ve yedirmeyecekde zengini zengin ,yoksuluda yoksul yaptı iyice dışardan ithal hayvanı getiriyo memleket insanını hiç düşünmüyor. ya kendi insanını bi kalkındırda milletde bi ekmek parası yesin.hayvancılığı bitirdi.
  bide kurbanı allah rızası için kesecen .et niyetine kesmicen.

 35. gökhN diyor ki:

  matik isimli adam lafım sana besicinin neler çektiğini biliyormusun sen bilip bilmeden konuşuyorsun_? kardeşim insanlar artık zarar etmekten ordan burdan borç almaktan iflas ediyor. senin devletin yarın öbür gün besicilerin çoğu bu işi bıraktığında dışardan hayvan getirdiğinde kendi istedikleri fiyattan sattıklarında görürüm ben seni. kalkıp bu işte fikir sahibi olmadan uyduruk uyduruk konuşmakla olmuyor.

 36. mehmet diyor ki:

  herkese merhaba.arkadaşlar bostancı ataşehir ve esenyurta kekik ve çiçeklerle yani doğal besili hayvanlar getirdim.kasa ve evlere ücretsiz servisimiz buunmaktadır.tlf 0533 661 24 84

 37. ALİ-denizli merkez diyor ki:

  slm ben denizliden ali üretmek özveri ve emek ister.küçükbaş güzel arpa besisi kuzularım var.canlı kilo 12 tl
  NOT:yurt içinde ve yurt dışında vekalet alıp kurbanınızı kesebilirim..İSLAMİ KURALLARA UYGUN..TEL:05356169171

 38. mehmet önder diyor ki:

  selam ın aleykum değerli müslüman kardeşlerim.allahım herkese colu ile cocuğu ile kazasız belasız bir kurban bayramı geçirmeyii nasip ettsin inşallah.
  değerli kardeşlerim bu sene allah nasip ederse ataşehir yenisahrada kurbanlık cadırımızı acacağiz kurbanlıklarımız her butceye uygun olup ,dinimizce belirlenen kurbanlık vasıflarını tasımaktadır. kurbanlık ihtiyacı olandeğerli kardeşlerimi cadırımıza bekliyorum,tel 05413040148

 39. durmuş kaya uzundereköyü dereli giresun diyor ki:

  mehti eker sayıyın bakan buişi bilmiyor başbakanımız işi başından aşmış yanlız köylü milletin even tisimi yoksa kölesimi gardeşim hayfan besliyoruz satamıyoruz devletin hiç bir tesdeyiyok benbiryıloldu koyunal dım sıfır faizden yararlanamadım otudduruyor birmemur unabaşkamamele bunabaşkamamele hayvançılıukbitiyor arkadaşlar benkaradenizliyim ama kesinlikle tarım bakanı içanadoludan olmasılazım koylunun ve çifçinin halini çok iyi bilmesi lazım

 40. mehmet fidan diyor ki:

  yahu siz ne biçim devletsiniz hiçmi üreticiyi düşünmüyorsunuz d.bakırda k.baş hayvan yemi can pahasına fiyatıysa k.başı 300 400 bilebedin 450 ne bu alah için merhamet edin biraz ya üreticiyi batıracakmısınız yazık be ne fiyatlar ya hayvanları yok edeceksiniz yazık be heme yetkililerin duruma el etmasını hakını verilmesin rica ediyorum…. üreticiyi düşünün be

 41. mehmet diyor ki:

  bu yıl kurban fiyatları düşük olacak diyenlerin piyasadan haberi bile yok yahu 450 kiloluk bi danayı zar zor 7600 liraya aldık..

 42. serkan diyor ki:

  bursadaki kurban fiyatları ne bu böyle

  • Adınız ... diyor ki:

   kurban eti hayrına kabul edilir… tayyip sağolsun umudumuzu boşa çıkardı.

  • baki diyor ki:

   Ataşehir yeni sahra ve gebze bayramoğlunda Kars tan gedirmiş olduğumuz tamamen doğal beslenmiş Büyük baş kurbanlıklar satlıktır.Kurbanlıklarımız, veteriner hekimler gözetimindeki sağlıklı , kurban olma vasıflarına haiz dir.Sağlık kontrolinden geçtiğine dair belgeleri mevcuttur. GSM: 0 532 0519876 …

 43. murat yılmaz diyor ki:

  adamlar 8 tlye avusturyadanhayvan gönderıyor kar ediyorda siz20 ye satıyorsunuz yinede doymuyorsunuz sonra 1 de angus mangus deyip ital mal diyorsunuz kendi öz malınızı gösterin evinizdeki ineklerin hepsi ital menşeeli kasaplara 14 tl ye kesersiniz vatandaşa 25 dersiniz onun için ital bol mıktarda gelsin

  • ali diyor ki:

   la get şurdan gardaş yemin torbası 50 lira olmuş bilip bilmeden konuşma

   • ihsan diyor ki:

    He valla benim 2 tane danam var 350 kg eti var 6500 liraya zor sattim haftada 2 cuval yem yiyor benimyedirdigim yem 47 lira haci abi birakinda vatandas ekmek yesin

  • hakan diyor ki:

   bi kamyon saman 8 binlira bildiğinemi konuşuyosun bilmediğinemi yem almış başını gitiş samanı gectik otu bile bulamıyoruz dışarıdan bakmayla yorum yapma bilmeden üretici yandım allah diyo buda tutmuş ital dio

  • HALİL diyor ki:

   murat kusura bakma sen hariçten bilmeden gazel okuyorsun.Ben hatay ilinde ikamet ediyorum.20 tl yi boşver gel sana holstein türü bir dana doğurmuş hiç bir sağlık problemi olmayan kurbanlığa uygun aşıları zamanında yapılmış 420 -450 kg arasında üç adet kısır inek var .kg ını 7(yedi) tl den yani 420×7=2940 tl den veya 450×7=3150 tl den satayımher ortağa 2950:7=421 tl düşer.bırakın kardeşim bu AKP HAYVAN BESLEYENİ,MEMURU ,EMEKLİYİ ESNAFI,KÖYLÜYÜ BİTİRDİ.YANİ ÇALIŞIP EMEĞİYLE GEÇİNEN KESİMİ BİTİRDİ .YANDAŞINI, SADAKACIYI(YANİ KAHVE KÖŞELERİNDE ÖMRÜNÜ GEÇİRİP BOŞ DURUP AÇ DURMAYI TERCİH EDENLERİ)VE DE BÜYÜK SANAYİCİYİ BANKALARI.BÜYÜK İŞADAMLARINI ZENGİN ETTİ.BU GÜN ET BALIK KURUMUNA BU HAYVANLARI KESTİRMEK İÇİN TELEFON ETTİM .ŞİMDİLİK KESMEDİKLERİNİ SÖYLEDİLER.ALLAH BUNLARI HAKETTİKLERİ ŞEKİLDE CEZALANDIRSIN.MURAT YILMAZ

 44. baki diyor ki:

  Ataşehir yeni sahra ve gebze bayramoğlunda Kars tan gedirmiş olduğumuz tamamen doğal beslenmiş Büyük baş kurbanlıklar satlıktır.Kurbanlıklarımız,veteriner hekimler gözetimindeki sağlıklı ,kurban olma vasıflarına haiz dir.Sağlık kontrolinden geçtiğine dair belgeleri mevcuttur.
  GSM: 0 532 0519876 …

  • keşerli diyor ki:

   göleli lutfinin malı olmasın çunku onun malı sağlam olmaz kardeşım istanbulu ankarayı hayvancılığı öldurdu hep ankos satıyo allah onun b… ver

 45. gençköylü diyor ki:

  Slm sayin ciftci vatandaslarim bu yil antalya olgesinde kurbanlik fiyatlari ne olur bilen varsa yorumlarinizi bekliyoruz kurbanlik et fiyati nedircanli kilo basina

 46. erhan diyor ki:

  kendim ağrılıyım tarım bakanımız doğulu ama ama doğunun hayvancılığını bitirmek üzere hani bir laf vardır yetime vurma ekmeğini elinden al aynısını vatandaşlarına yapıyor hayvan işi yapıyorum ama bırakacam.bakan hayvancılık işini zaten yandaşları olan firmalarla yapıyor ALLAH ONLARDAN SORSUN

 47. Yusuf Altun diyor ki:

  fiyatlar isterse 1000 lira olsun durumu olan kesecek günahını onlar düşünsün bu küçük bir konu değil nerderyse 500.000 küsür aile kurban kesiyor
  başkanlık yapanların bu ince konuları düşünmesinde fayda olur.
  Hz. Ömer (r.a) Halifelik döneminde yoldan geçerken yerde büyükçe bir taş görür. Taşı alır ve köşeye koyar Sahabiden biri Ey Emr-ül Müminin Halife bunu neden yaptınız diye sorar Hz. Ömer “Halkımdan biri gelir bu aşa takılıp yaralanır veya ölürse ben bunun hesabını Allh’a nasıl veririm” der.

  Nerden geldik nere gidiyoruz kardeşler

 48. NİĞDELİ diyor ki:

  DIŞARDAN GELEN İTAL HAYVANLAR SAĞLIKLI OLMADIĞI GİBİ TÜRKİYE İÇİNDEKİ DENGELERİDE BOZUYOR SAMAN YEM FIYATLARI ARTMASINDAN ZİYADE SAMAN VE YEM BULUNAMIYOR DIŞARDAN HAYVAN İTALATI YAPAN GODAMANLAR SAMANI YEMİDE GETİRSİN İTAL ETDİĞİ HAYVANIN YEM İHTİYACINI KARŞILASIN İTAL HAYVANLAR NEDEN SAĞLIKSIZ DERSENİZ SOYA FASULLESİNİ HAYVAN YEM İHTİYACINDA KULLANIYOR ODA GEDOLU VE BU GEDO HAYVANA GEÇİYOR GEDOLU ÜRÜNLER İNSANLARI KISIRLAŞTIRIYOR VE NESİL ÜREMİYOR TÜRKİYENİN TÜRKİYEDEN BAŞKA DOSTU YOK AVRUPA ÜLKELERİ BİZİ ZATEN İSTEMİYOR HALKIMIZ YEREL HAYVAN TERCİH ETSİNLER SAĞLIĞINIZ İÇİN TÜRK ÇİFCİSİ İÇİN DIŞARIYA BAĞIMLI OLMAYALIM MİLONARCA İNSAN EKMEKĞİNİ BU İŞTEN ÇIKARIYOR İŞSİLİK ARTACAK KÖYLERDEN ŞEHRE GÖÇ OLACAK HAZIRA ALIŞMASIN İNSANLAR KENDİMİZ ÜRETELİM KENDİMİZ YİYELİM BÜTÇEDE AÇIK VARDİYE ZAM VERMENİN BİR ANLAMI YOK …

 49. okan diyor ki:

  slm…bn ankaradan okan gebe düve ile kurbanlık dana takas olunur,,ilgilenenn olursa şu numaraya müracat edniz..(not kurbanlık dana arıyorum ) tel 0545 637 04 53

 50. antepli besici diyor ki:

  slm gaziantep de küçük baş üreticisiyim saman arpa fiyatları almış başını gidiyor devlet bu olaya el atmıyor ama ithalat küçük baş ve suriye de kaçak yollarla getirilen sağlıksız hayvanlara kimse bişey demiyor yazıklar olsun batırdınız ureticiyi…

 51. semsettın sonmez diyor ki:

  100 TL kuzu satıp ıflas eden ureticiyi kim gerı getırır 1 cobanın 1 yıllık malıyetı 30000 tl zarına çalışan fabrika kapanır.SAHİPSİZ KÖYLÜ…

  • TALETTİN diyor ki:

   LA GARDAŞ İSTANBULDA GEÇİNMENİN NE KADAR ZOR OLDUĞUNU BİLİYONMU YEME ZAM GELDİDİYE KURBAN PAHALI BİZİM MAAŞA ZAM GELMEDİ NE OLACAK SATAMIYACAN GECEN SENE GİBİ GERİ GÖTÜRECEN UCUZ VER ELİNDEN CIKART

 52. tahsin şölen diyor ki:

  slm peki yemler bu kadar pahalıyken mal neden ucuz oluyo onu anlamış değilim zaten malın maliyeti bizlere yüksek fiyatta geliyo mesale 500 alınan mal yediğiyle beraber 700 yüzü buluyo bu besiciler ne yapsın yem pahalı yayılım yok ne yapacaka bu besiciler hiç onlarıda düşünen yok bence bu büyük bi haksızlık onlarıda düşünün biraz onu o haale getirene kadar bu besiciler neler çekiyo biliyomusunuz nerden bileceksiniz ki yağmur demez çamur demez onca emek edilir ama hiç gözle görünmez çoluk çocuk hebsi bi yandan çalışıyo ki o kurbana yetişsin diye eğer ki bu haklar göz önünde değilse besiciliğin ne anlamı kalıyo ki diyeceğim bu kadar hak neyse o olsun lütfen

 53. matik diyor ki:

  şişirilmiş tamamen sassaayonel fiyatlar bunlar, kasaplarda bile et 2liraya kadar düşmşken birileri kurban gibi halkın kutsal inaçları üzerinden rant elde etme çabalarını kınıyorum, yaklaşık 40 kg et düşen bir pay için kurban fiatı 600 tl yi geçmemesi gerekiyor. bunun hakkı budur, halkımız dikkat etmelidir, birilerinin dini duyguları istismar edenlere fırsat vermeyelim, acele etmeden en son güne kadar beklemekte fayda var,

  • ali diyor ki:

   çok doğru yazmışsınız.geçen hafta çubuk festivalindeydim kemikli etin kilosu 16tl,kemiksizde 20tl.ben 10 yıldıan fazladır kurban keserim payıma bu zamana kadar 37 ile 43 kg arasında kemikli etdüşer.ama şu anda kurban hissesine düşen paya tam 1000tl diyorlar.kesmicem


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2013 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası