Bilgi Zamanı

Kuran’da Emredilen Belli Başlı İbadetler

Kuran’da Emredilen Belli Başlı İbadetler
19 Mart 2015 - 16:03 'de eklendi ve 1109 kez görüntülendi.

Kuran’da emredilen ibadetler, kuran’da emredilen ve yasaklanan davranışlar konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Kuran’da emredilen ibadetler;

1- Kelime-i Şahadet Getirmek: Allah’ın birliğini ve Hz Muhammed’in Allah’ın kulu ve elçisi olduğunu bildiren şahadet cümlesini söylemeyi Kuran’ı kerim Müslümanlara emretmiştir. Ancak bu cümleyi kalpten ve inanarak söylemek önemlidir.

2- Namaz Kılmak: Namaz ibadeti ergenliğe girmiş ve aklı başında olan bütün Müslümanlara farz olmaktadır. Namaz kılarak Müslümanlar, Allah’ı zikrederler ve böylece Allah’ın verdiği nimetlere şükrederler.

3- Oruç Tutmak: Müslümanların aç kişilerin halinden anlamı ve onlarla empati kurması için Kuran’da Müslümanlara oruç tutmak emredilmiştir. Oruç ibadeti sayesinde insanlar Allah’ın verdiği nimetlerin değerini anlar ve şükrederler.

4- Hacca Gitmek: Maddi durumları yeterli olan Müslümanların yapmakla yükümlü olduğu ve Kuran’ın emrettiği ibadettir. Hac ibadeti yapan Müslümanlar, Arafat’ta dururlar ve Kabe’yi ziyaret ederler.

5- Zekat Vermek: Sözlükte temizlenmek ve artmak anlamına gelen zekat, dinen Müslümanlara emredilen bir ibadettir. Müslümanlar, sahip oldukları malların bir kısmını dini ölçülerde yoksul kişilere verirler.

Kuran’da Emredilen İnanç Yasakları Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER