Bilgi Zamanı

KOSGEB’in Kadın Girişimciye Olan Desteği Arttı

KOSGEB’in Kadın Girişimciye Olan Desteği Arttı
29 Şubat 2016 - 19:24 'de eklendi ve 406 kez görüntülendi.

İstanbul ilinin Bağcılar ilçesinde faaliyete giren KOSGEB tarafından uygulanmakta olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi birçok girişimci olmak isteyen kişiler tarafından ilgi görmektedir. Bu kursa katılan kursiyerler eğitimlerini tamamlayarak sertifika elde etmeyi amaçlıyor. Peki KOSGEB girişimci adaylara nasıl vaatlerde bulunuyor? Girişimci olmak için girişimci adaylara neler öğretiliyor? Bu sorulara cevap, sizin için hazırladığımız bu yazıda bulunmaktadır.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı kısa adı ile KOSGEB, girişimcilere yeni destek limitlerini açıkladı. 50 bin lirası hibe, 100 bin lirası da faizsiz kredi olmak üzere toplam 150 bin lira destekte bulunacağını açıklayan KOSGEB, girişimcilik eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmış olan kişilerin bu destekten faydalanabileceğini belirtti.

Özellikle kadın girişimciye öncelik tanıyan KOSGEB, Bağcılar’da Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde birçok kadın girişimcinin iş dünyasında var olabilmesi adına eğitim düzenliyor. Sertifika elde ettikten sonra kadınlar, KOSGEB tarafından yapılacak olan maddi desteği elde edebiliyorlar.

Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde verilen girişimcilik eğitiminde kadınlara, işletmenin kuruluşu, bir girişimcinin sahip olması gereken özellikler, iş planı hazırlama ve girişimciliğe dair birçok bilgi öğretiliyor. Bu girişimcilik eğitimlerine katılımda bulunan kadınlar ise bu eğitimden çok memnun olduklarını, iş hayatı için sabırsızlandıklarını ve bu kursun kendilerine cesaret kattığı yönünde sözler söyledi. Bu durumda kadınların meslek öğrenmesi ve iş hayatına atılması durumu engellenemiyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER