Bilgi Zamanı

Kolanın İçindeki Zararlı Maddeler

Kolanın İçindeki Zararlı Maddeler
06 Şubat 2015 - 9:07 'de eklendi ve 539 kez görüntülendi.

Kolanın içindeki maddeler konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Kola, günümüzde bir çok kişinin fazlasıyla tükettiği ve vazgeçemediği bir içecektir. Ancak bu içecek, sağlıktan oldukça şey götüren bir içecektir.

Kola her ne kadar fazla tüketilen bir içecek olsa da aslında insanlar, kolanın zararlarını bile bile tüketmeye devam etmektedirler. Örneğin; bir et parçasının üzerine kola dökülüp bu et parçası 2 gün boyunca kola ile bekletildiğinde iki gün sonra et erimiş halde bulunacaktır. Bu örnek de kolanın organlarımıza nasıl zarar verdiğinin somut bir kanıtıdır.

Kolanın zararlarını anlatmak için bir örnek daha verecek olursak; kolanın dişi ya da kemiği eritmesini verebiliriz. Çünkü kolanın içerisinde aşırı miktarda asit vardır bu nedenle kolay, dişi ve kemiği bile eritebilecek özelliğe sahiptir.

Kolanın içindeki maddeler sorusuna gelirsek; bir bardak kolanın içerisinde 20 adet küp şeker vardır ve bu sayı light kolalarda da değişmemektedir. Ayrıca kolanın içerisinde az da olsa alkol kullanılmaktadır. Ayrıca kolanın içerisinde fosforik asitli renklendiriciler de bulunmaktadır.

Kolanın İçindeki Zararlı Maddeler Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER