Bilgi Zamanı

KOBİ KAMPÜS Projesi Geliştiriliyor

KOBİ KAMPÜS Projesi Geliştiriliyor
28 Şubat 2016 - 17:08 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.

KOSGEB tarafından gerçekleştirilmiş olan KOBİ Kampüs projesi, 25 farklı e-eğitim içeriyor olup bu proje ile KOBİ’lere ücretsiz eğitim sunulması planlanmaktadır. Peki bu projenin KOBİ’lere sağlayacağı destek ne olmaktadır? Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Fikri Işık bu konu hakkında nasıl açıklamalar yaparak hangi söylemlerde bulunmuştur? Bu ve buna benzer bir takım soruların cevabını bulmak ya da KOBİ Kampüs projesi ile ilgili çok daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sizin için hazırlamış olduğumuz bu haberi incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Fikri Işık, AA muhabiri ile gerçekleştirdiği konuşma sırasında, dünyanın her geçen gün geliştiğini ve rekabet edebilirliğin bu yönde artması gerektiğini belirtirken, KOSGEB desteği ile girişimcilere rehberlik ve danışmanlık faaliyetlerinin gerçekleştireceğini açıklıyor. KOBİ KAMPÜS uygulaması ile KOSGEB’in bilişim altyapısı kullanılacak ve KOBİ’ye bilgilendirme ile bilinçlendirme alanında bulunan hizmetler artacak. KOBİ KAMPÜS hizmeti 2014 yılından itibaren ücretsiz olarak KOBİ lere sunulmaktadır.

Uzaktan eğitim yolu ile gerçekleştirilecek olan bu projede, KOBİ lerin ihtiyaç duydukları belirlenen 15 birbirinden farklı eğitim içeriği bulunmaktadır. Belirlenen bu eğitimin içeriğinin 39 bin 600 lira+KDV bedeli ile satın alındığını söyleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Fikri Işık, e-eğitim hizmetine 10 bin kişinin en az bir kez girdiğini ve 4 bin 200 kişinin de bu eğitimlerden yararlandığını belirtti. Bu doğrultuda 25 e-eğitimin ücretsiz KOBİ lere sunulacağı belirtilmektedir.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER