Bilgi Zamanı

Kitle İletişim Araçlarını Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kitle İletişim Araçlarını Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
14 Mayıs 2014 - 11:42 'de eklendi ve 2216 kez görüntülendi.

Kitle iletişim araçlarının zararları, bu yazımızda kitle iletişim araçlarını kullanırken nelere dikkat etmeliyiz hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Kitle iletişim araçları kısa sürede bütün haberleri milyonlarca kişiye ulaştırabilir. Bu durum aslında basın yayın organlarının gücünü ortaya koymaktadır. Çünkü çıkacak yanlış bir haber toplumu harekete geçirerek toplumsal kargaşaya yol açar. Bu nedenle bu kaynakların sık sık kontrol edilerek yayılan haberlerin doğruluğunun bir üst kurum tarafından denetlenmesini zorunlu kılar. Kitle iletişim araçları toplumu provoke etmeye ve kısa zamanda harekete geçirerek bir iç savaş çıkartmaya müsaittir. Bu nedenle yöneticilerin bu araçları kontrol altında tutması gereklidir. Ayrıca kitle iletişim araçlarıyla haber yayarken doğru ve tarafsız habercilik yapmaya özen göstermeli, belli bir grubu kışkırtmak için haberler yaymaktan kaçınılmalıdır.

images

Kitle İletişim Araçlarını Kullanırken Hangi Önlemleri Almalıyız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • ceren ;

    bence bu durumda kitle iletişim araçlarını kullanırken , doğru haber yapmaya ve bu haberi yaparken sonuçlarının neler olacağına dir bir planlama yaoıması gerekir

    18 Ekim 2016 17:49