Bilgi Zamanı

Kitle İletişim Araçları Nelerdir

Kitle İletişim Araçları Nelerdir
26 Mart 2015 - 13:15 'de eklendi ve 551 kez görüntülendi.

Kitle iletişim araçları nelerdir vikipedi, kitle iletişim araçları nelerdir, kitle iletişim araçları hakkında bilgi konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Kitle iletişim araçları günden günde değişerek kendisini yenileyerek yenilemektedir bu nedenle de gün geçtikçe kitle iletişim araçları daha da önem kazanmaktadır.

Kitle iletişim araçları, günlük hayatta insanlar için vazgeçilmez bir unsurdur. Eski dönemlerde insanlar güvercinleri kitle iletişim araçları kullanmışlardır, güvercinlerle birbirlerine haber yollamışlardır. Günümüzde ise kilometrelerce uzak mesafelerdeki insanlar birbirlerine günümüzdeki kitle iletişim araçları sayesinde anında haber gönderebilmektedir ve iletişim kurabilmektedir.

Kitle iletişim araçları başlıca; televizyon, gazete, internet ve radyodur.

Kitle iletişim araçları;

Televizyon: En sık kullanılan kitle iletişim aracıdır. Günümüzde neredeyse bütün evlerde televizyon bulunmaktadır ve böylece insanlar dünyanın diğer bir ucundaki olan durumlardan anında haberdar olabilmektedir.

Gazete: Gazeteler sayesinde insanlar günlük haberleri yazılı olarak okuyup ülkedeki ya da dünyadaki gelişmelerden haberdar olur.

İnternet: Günümüzde kullanılan en yaygın kitle iletişim araçlarından birisidir. Son 10 sene içinde internet konusunda çok büyük gelişmeler yaşanmıştır. İnternet sayesinde insanlar kilometrelerce uzaklıktaki insanlarla sesli ve görüntülü iletişim kurabilmektedir.

Kitle İletişim Araçları Nelerdir Kısaca, Kitle İletişim Araçları ve Özellikleri Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER