Bilgi Zamanı

Kitap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kitap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
20 Mayıs 2014 - 0:15 'de eklendi ve 906 kez görüntülendi.

Kitap alırken nelere dikkat etmeliyiz, bu yazımızda kitap alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir hakkında bilgi vereceğiz.

Kitap alırken dikkat etmemiz gereken en önemli şey kitabın ilgi alanımıza hitap edip etmemesidir. Kitap alırken hangi tür kitapları seviyorsak o kitapları tercih etmeliyiz. Aksi durumda kitap bizim için sıkıcı hale gelecektir. Dolayısıyla kitabı okumayacak ve verdiğimiz para boşa gidecektir. Kitabın türünü belirledikten sonra kitabın konusunu ve yazarını belirlemeliyiz.

Hangi konuyu seviyoruz? Felsefe, aksiyon, gerilim, psikolojik veya dini. Bunlar tamamen sizin ilgi alanlarınıza göre şekilleniyor. Alanınızı belirledikten sonra bu alanlarda yazan yazarları belirleyebilir veya tamamen sürpriz olsun diye bir kitapçıya gidip bu alanın olduğu raftan kitapları incelemeye başlayabilirsiniz. Öncelikle sizin dikkatinizi çekecek şeyler kitabın kapağı ve arka sayfasındaki kısa özet veya kitap yorumları olacaktır. Kapağı hoşunuza giden kitabın arkasındaki yazılar da hoşunuza giderse kitabı alabilirsiniz. Bunlarla yetinmiyorsanız kitabın rastgele bir sayfasını açın ve birkaç cümle okuyun. Konu hakkında az çok fikir sahibi olacaksınız. Konu ve cümleler hoşunuza gittiyse bu şekilde de kitabı tercih edebilirsiniz. Daha önceden bildiğiniz, okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar varsa onları tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

cocuk_tatil3-300x335

Kitap Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilrisiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER