Bilgi Zamanı

Kıskançlık Kötü Sonuçlara Yol Açabiliyor

Kıskançlık Kötü Sonuçlara Yol Açabiliyor
25 Şubat 2016 - 21:38 'de eklendi ve 462 kez görüntülendi.

Günümüzde birçok insanın birbirleriyle olan ilişkileri kıskançlık yüzünden bozulabiliyor ya da zarar görebiliyor. Bu yüzden kıskançlık duygusunun varlığı, ilişkilerin düşmanı olarak adlandırılabiliyor. Peki kıskançlık nasıl olur? Kıskançlığın ne kadarı normal, ne kadarı sorun teşkil eden bir davranıştır? Kıskançlık insan ilişkilerini nasıl etkiler? Bu ve buna benzer bir takım sorulara cevap bulabilmek ya da kıskançlık ile ilgili çok daha fazlasını öğrenebilmek için sizin için paylaştığımız bu haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Kıskançlık duygusu beraberinde bir takım kötü duygularda getirerek durumu daha da zor bir hale sokabilmektedir. Genellikle çiftlerin arasını bozduğu ve en çok tartışmaların kıskançlık yüzünden yapıldığı bilinmektedir. Aşırı derecede yapılan kıskançlık, bazen ölüme bile yol açabilmektedir. Örneğin sevdiği bir insanı kıskanan biri, bu duygu yüzünden hem ona, hem çevresindekilere, hem de kendine zarar verebiliyor. Kıskançlığın dozunda olması gereklidir. Abartılan bir kıskançlık kötü sonuçtan başka bir şey vermeyecektir. Aşırı derecede kıskançlık yapan bir takım insanlar, sevgilerinin arkasına sığınıyorlar fakat bu br sevgi gösterisi kesinlikle değildir . Kıskançlık da her şey gibi dozunda olduğu zaman ancak güzel olabilir.

Psikiyatrist/ Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. olan Rıdvan Üney, kıskançlık duygusunun insan üzerinde davranış bozukluğuna yol açabildiğini söylerken, kıskançlığın doğuştan gelmeyen bir duygu olduğunu ve bu duygunun sonradan oluştuğunu belirtmiştir. Çiftlerin yanı sıra kardeş kıskançlığı da çok fazla görülmektedir.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER