Bilgi Zamanı

Kişiye Her Gün Balık Vereceğine Ona Balık Tutmayı Öğret Hakkında Kompozisyon

Kişiye Her Gün Balık Vereceğine Ona Balık Tutmayı Öğret Hakkında Kompozisyon
11 Ocak 2016 - 16:43 'de eklendi ve 3242 kez görüntülendi.

Kişiye her gün balık vereceğine ona balık tutmayı öğret konusu hakkında kısa yazı, bu yazımızda sizlere kişiye her gün balık vereceğine ona balık tutmayı öğret cümlesi hakkında kısa kompozisyon örneği vereceğiz.

Yaşam zor şartlarla doludur. Bu yaşamda kaliteli bir şekilde hayatını devam ettirmek isteyen kişinin bu zor şartlarla mücadele edebilme yeteneğine sahip olması gereklidir. Bunun için en önemli etken bir iş sahibi olmaktır. Bir kişi iş sahibi olup para kazanmaya başladığı zaman yaşamın zorlu şartlarını yaşamaya başlamış demektir. Bu kişi paranın ne kadar zor kazanıldığını fark ederek yaşamaya başlayacaktır.

Ancak bir kişinin mesleği olmazsa o kişi para kazanamaz. Özellikle günümüzde işsizliğin bu kadar fazla olduğu bir dönemde insanlar artık bir meslek edinebilmek için çalışıyorlar. Ancak bazı insanlar meslek edinmemekte direniyor ve sürekli hazıra konmak istiyor. Bu durum başlangıçta insanın hoşuna gitse de hazıra dağ dayanmayacağı için ileride kaynaklar tükenince bu kişiler ortalıkta kalıyor. Bu durumda olmamak için mutlaka bir meslek öğrenmeli ve çalışmalıyız. Bunun için insanlara sürekli para, eşya yardımı yapıp onları hazıra alıştıracağımıza onlara meslek öğretip iş vererek çalıştırmalıyız. Bu sayede hem zor durumda onların da zorluklara karşı durmalarını sağlayacak hem de insanların tembelliğe alıştırmayıp ileride zor durumda kalmalarını önlemiş olacağız.

bana-balik-verme-balik-tutmayi-ogret_117402

Kişiye Her Gün Balık Vereceğine Ona Balık Tutmayı Öğret Hakkında Kompozisyon İçin Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • semih ;

    İyiki varsınız zor yetiştim

    04 Aralık 2016 20:08
  • ferhat ;

    maşalah bugun tam4 saat bunu aradım

    25 Aralık 2015 14:24
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER