Bilgi Zamanı

Kış Aylarında Yapılabilecek Sporlar

Kış Aylarında Yapılabilecek Sporlar
16 Ocak 2014 - 22:03 'de eklendi ve 954 kez görüntülendi.

Kış sporları, kış sporları hakkında bilgi, kış aylarında hangi sporlar yapılabilir? Kış turizmi ve kış sporları hakkında kısa bilgi.

Mevsimler değişse de insanların spora olan ilgisi hiç değişmiyor. En çok spor yapılan mevsim aslında ilkbahar yaz mevsimleri olarak bilinse de kış mevsiminde yapılan sporlar da yaz mevsimini aratmıyor. Ancak kış sporları yaz sporlarına göre fazla bilinmiyor. Biz de beden sağlığımızı yaz kış korumak ve insanların spora olan ilgilerini arttırmak amacıyla kış sporlarını araştırdık. İşte sonuçlar.

Buz pateni: Küçük büyük herkesin severek yaptığı en eğlenceli kış sporlarından bir tanesi. Özel kızaklı ayakkabılarla bir buz pisti üzerinde yapılan bu spor eğlenceli olduğu kadar tehlikeli de. Uzman eğitmenler ve bu sporda deneyim kazanmış kişilerin yanında buz pateni yapmanın büyük sakıncaları yok. Ancak bilmeden buz pateni yapmanın bedeli ağır olabilir. Çünkü buz gibi kaygan bir yüzeyde kaymak çok kolay değil. Dengemizi kaybedip düşersek kemik kırılmaları, burkulmalar veya yaralanmalara sebebiyet verebiliriz. Buz pateninin senkronize buz pateni, kısa kulvar sürat pateni gibi pek çok alt kulvarı bulunmakta. Bu spora profesyonel bir şekilde başlamak istiyorsanız internette federasyonların sitelerini takip edebilirsiniz.

Kızak ve snowboard: Spordan ziyade eğlence amaçlı kullanılan bu aletler insanların kış mevsiminde eğlenceli bir tatil geçirmelerini sağlıyor.

Kayak: Kış aylarının en vazgeçilmez sporu hiç şüphesiz kayaktır. Üstelik eğitimi de oldukça kısa ve kolaydır. Her kış sporunda olduğu gibi kayak sporunun da bazı riskleri vardır. Bu yüzden kayak yaparken gerekli güvenlik önlemlerini alarak spora başlamakta fayda var. Kayak sporunun pek çok alt dalı var. Alp disiplini, biatlon, serbest stil, kuzey kombine, kayaklı atlama ve kayaklı koşu gibi alanlardan hangisi hoşunuza gidiyorsa bu alanda kendinizi geliştirip başarılı bir sporcu olabilirsiniz.

Kış aylarında yapılan sporlarla ilgili yorum ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

SCHIFFERER

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER