Bilgi Zamanı

Kel Ölür Sırma Saçlı Olur Kör Ölür Badem Gözlü Olur Atasözünün Açıklaması

Kel Ölür Sırma Saçlı Olur Kör Ölür Badem Gözlü Olur Atasözünün Açıklaması
04 Mart 2014 - 16:14 'de eklendi ve 983 kez görüntülendi.

Kel Ölür Sırma Saçlı Olur Kör Ölür Badem Gözlü Olur Atasözünün Anlamı Kısaca, Kel Ölür Sırma Saçlı Olur Kör Ölür Badem Gözlü Olur Atasözünün Açıklaması

Hayatımızda pek çok kez karşılaştığımız bir durumdur. Etrafında saygı görmeye insanlar öldükten sonra kıymete biner. Onlar ne kadar olumsuz özellikleri bol insanlar olursa olsun toplum ve insanlar tarafından hep iyi özellikleri ortaya çıkarılarak anlatılır. Maalesef bu insanlar yaşadıkları dönemde vefasız insanlar tarafından ilgi görmeyen ve öldükten sonra değeri anlaşılan insanlardır. Öyle ki bu insanlar ne kadar iyi olurlarsa olsun mutlaka toplum tarafından hor görülmüş ve aşağılanmıştır. Ancak nedendir bilinmez öldükten sonra bu insanlar halk kahramanı ilan edilir ve yaşadıkları dönemde görmedikleri kadar değer görürler. Bu atasözü insanların ne kadar vefasız olduğunu yüzümüze çarpmaktadır. Biz de toplumdan şu an yeterli saygıyı görmesek de belki de öldükten sonra değerimiz anlaşılacaktır. Çünkü ortalık değer bilmeyen vefasız insanlarla doludur ve bu insanlar karşıdakinin değerini öldükten sonra anlarlar.

images (6)

Kel Ölür Sırma Saçlı Olur Kör Ölür Badem Gözlü Olur Atasözünün Açıklaması Hakkında Yorumlarınızı Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER