Bilgi Zamanı

Karlı Havalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karlı Havalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler
02 Ocak 2014 - 22:09 'de eklendi ve 1038 kez görüntülendi.

karlı havalarda dikkat edilmesi gerekenler, karlı havalarda nasıl yürümeliyiz? Karlı havalarda nasıl giyinmeliyiz? karlı havalarda yürümenin püf noktaları. Karlı havalar bazı şehirlerimizi etkisi altına aldı. Tavsiyelerimizi okumalısınız.

Uzmanlar soğuk ve karlı havalarda dikkat edilmesi gereken kuralları açıklıyor. Buna göre karlı havalarda ayağınızın kaymaması için bot ve yumuşak giysiler giymelisiniz. Elleriniz cebinizde yürümeyin. Elleriniz üşüyorsa eldiven tercih edebilirsiniz. Merdiven çıkarken ayağınızın yere sağlam bastığından emin olun. Özellikle bu havalarda merdivenler çok kaygan oluyor ve kazaların çoğu merdivenlerde yaşanıyor. Yolda yürürken küçük adımlar atın. Yavaş yürüyün, mümkün olduğunca koşmamaya çalışın. Merdivenlerden inip çıkarken korkuluklardan destek alın, sakın merdivenin ortasından yürümeyin. Kaygan zeminde yürürken aynı zamanda baston veya şemsiye yardımı da alabilirsiniz.

Yumuşayan karın altında zamanla buz tabakası birikebilir. Bu buz gizli buzlanmaya işarettir ve yürürken farkında olmadan bu buza basarsanız yaralanmalı veya ölümcül kazalara yol açabilirsiniz. Düşerken de düşme şekline göre hareket ederseniz yaralanmalı kazalardan kurtulmuş olursunuz. Düşme pozisyonunda ellerin avuç içinin yere bakıyor olması gerekir. Böylece yükün kalçalarda birikmesi önlenecek ve kemik kırılmaları oluşturan kazaların önüne geçilecektir.

images (1)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER