Bilgi Zamanı

Karıncalar Yönlerini Nasıl Bulur

Karıncalar Yönlerini Nasıl Bulur
28 Şubat 2015 - 17:58 'de eklendi ve 637 kez görüntülendi.

Karıncalar yönlerini nasıl buluyor konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Yaz boyunca çalışan karıncalar, kış boyunca beslenecekleri besinleri yuvalarına depolarlar ve kışın rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. Karıncalar bu özellikleri ile oldukça çalışkan hayvan olarak bilinirler.

Karıncalar yönlerini nasıl bulur sorusunun cevabı ise oldukça basittir;

Karıncalar , yuvalarından ayrılıp besin bulmaya gittiklerinde yuvalarında uzaklaştıkça attıkları adımları sayarlar ve bu sayıyı akıllarında tutarlar ve böylece yuvalarına dönmek istediklerinde attıkları adım kadar geri gittiklerinde ise yuvalarını bulurlar.

Bilim adamları yaptıkları bir deneyde karıncanın bir ayağını ameliyatla kısaltmışlar ve diğer ayağını ise uzatmışlardır. Bu işlem sonrasında ise karıncalar, tıpkı insanlar gibi çevrelerinden kendilerinde işaretleri akıllarında tutarak geri dönüşte yuvalarını bulabilmektedirler.

Ayrıca bilim adamları çok karışık olan bitki örtüleri üzerinde karıncaların yönlerini nasıl bulduklarını incelemişlerdir ve bu seferde de karıncaların attığı adımlar kadar geri gelerek yönlerini bulduklarını görmüşlerdir.

Karıncalar Yönlerini Nasıl Bulur, Karıncalar Yönlerini Nasıl Buluyor Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER