Bilgi Zamanı

Kar Yağışı Olan İller 7-8-9 Aralık 2013

Kar Yağışı Olan İller 7-8-9 Aralık 2013
07 Aralık 2013 - 21:06 'de eklendi ve 986 kez görüntülendi.

8 Aralık 2013 kar yağışı, aralık ayı haftalık hava durumu, kar ne zaman yağacak aralık 2013, kar yağışı olan iller hangileri? Detaylar haberimizde.

Bugünden itibaren üç gün boyunca Batı Karadeniz, Doğu Marmara ve Doğu Anadolu’da Muş, Bitlis, Tunceli ve Bingöl’de yoğun kar yağışı bekleniyor.

Doğu Akdeniz’de başlayan kar yağışı akşam saatlerinden itibaren Adana ve Hatay’da etkisini gösterdi. Yarın sabah saatlerinden itibaren özellikle bu bölgelerde sel baskınları ve baraj taşkınları olması bekleniyor. Meteoroloji uzmanları bu gibi doğal afetlere karşı hazırlıklı olunması yönünde uyarılarını tekrarlıyor.

Kar yağışı olan diğer iller

Şu saatlerde İç Anadolu, Batı Karadeniz Doğu Anadolu’da yoğun kar yağışı devam ediyor. Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Bilecik ve Bursa şeridinde yoğun kar yağışı şimdiden etkisini gösterdi. Doğu Anadolu’da Muş, Bitlis ve Tunceli’de don uyarısı yapıldı. Yollarda buzlanmaya karşı ekipler hazır bekliyor. Yollarda olan sürücülerin trafik işaret levhaları ve trafik görevlilerinin talimatlarını yerine getirmeleri yönünde uyarılar yapılıyor. Ülkemiz üç günlük kar yağışının etkisi altına girmiş bulunmakta. Kar yağışı olan illerde son durum böyle. 7-8-9 Aralık 2013 tarihlerinde kar yağışı beklenen illerde ayazın yerini hafif bir soğuk hava bıraktı. Günler geçtikçe sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

kar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER