Bilgi Zamanı

Kar Ne Zaman Yağacak 2014

Kar Ne Zaman Yağacak 2014
10 Ocak 2014 - 19:22 'de eklendi ve 2286 kez görüntülendi.

Kar ne zaman yağacak, 2014 Ocak kar ne zaman yağacak hava durumu son durum

İstanbul’da hakim olan kar yağışı bu gece ve yarın da aralıksız olarak etkisini gösterecek. Meterolojiden alınan bilgiler kapsamında kar yağışı ve poyraz ara ara hızlanacak.

Bunun yanı sıra sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı yaşanacağını öngörülmekte. İstanbul’da şuan hava sıcaklığı 4 ile 6 derece arasında seyrediyor.

Yalnızca İstanbul değil, Balkanlar’dan ülkemize doğru uzanan soğuk hava etkisiyle tüm ülkede soğuk hava hakim. Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da da bugün şiddetli kar yağışı görülüyor. Bir çok ilde köy yollarındaki yollar ulaşıma kapalı vaziyette. Kimi ilde ise okullarda eğitime ara verildi.

kar ne zaman yağacak

ACİL KAR İKAZI YAPILAN İLLER

Orta Karadeniz bölgelerinde şuanda etkisini sürdüren kar yağışı hızlanacak. Meteorolojiden alınan bilgiler dahilinde kar yağışı etkisini cuma  günü sabah saatlerine kadar sürdürecek. şişte bu uyarıların yapıldığı iller;

ORDU
GİRESUN
TOKAT
AMASYA
SAMSUN

Bu illerde etkili kar yağışının sebebiyet verebileceği buzlanma ve çığ tehlikesine karşı önlem alınması istendi.

DOĞU ANADOLU’DA İKAZ EDİLEN İLLER

Balkanlardan Ülkemize doğru uzanan gelen soğuk hava kar yağışını beraberinde getirdi. Doğu Anadolu’da hayat durmuş vaziyette. Kar yağışı bugün Güneydoğu Anadolu bölgesinde de hakim oldu. Doğu Anadolu Bölgesinde kar ikazı yapılan iller şöyle;

Elazığ
Bingöl
Muş
Ağrı
Iğdır
Van
Bitlis
Hakkari
Şırnak

Kar yağışı zamanla hızlanacak ve Perşembe günü akşam saatlerine kadar sürecek. Etkili kar yağışı ile bölge çapında buzlanma ve donu beraberinde getirebilir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER