4:43 pm - Cuma Ağustos 22, 2014
Sponsorlu bağlantılar

Kanda Çinko Değeri

Salı, 17 Ocak 2012, 22:54 | Yaşam | 0 Yorum
by dennyarcher
Sponsorlu bağlantılar

Kandaki Çinko Değeri,
Kanın Çinko Değeri,
Kandak Çinko Değeri

Çinko tahlili son yıllarda sıkça istenen bir tahlil olup birçok hastalığın tanısında fikir vermektedir.Çinko, yara iyileşmesi, immün fonksiyonlar ve fetal gelişim için gerekli olan bir elementtir.
Osteosarkom, koroner kalp hastalıkları, arterioskleroz ve anemilerde serum çinko düzeyi düşüktür.
acrodermatitis enteropatica, pulmoner tüberküloz, gastrointestinal sistem hastalıkları, talasemi major, AMI, hepatoselüler hastalıklar, akut enfeksiyonlar, lösemi, lenfoma ve gebelikte ise serum çinko düzeyi artmaktadır.

Çinko eksikliğinde tat alma ve yara iyileşmesi bozulur, deri lezyonları, alopesi, anemi, hepatosplenomegali, abdominal ağrı, diare ve hipoalbuminemi görülebilir.

Kandaki Çinko Normal Değerleri:

1 ay dan küçüklerde 50-125 mg/dl
1 ay-15 yaş arası kişilerde 60-135 mg/dl
15 yaş ve üstü kişilerde ise 70-150 mg/dl ‘dir.

————————————————————————————————————————————————————-

Kanda Çinko Değeri Kandaki Çinko Değeri, Kanın Çinko Değeri, Kandak Çinko Değeri Çinko tahlili son yıllarda sıkça istenen bir tahlil olup birçok hastalığın

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası