Bilgi Zamanı

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır
14 Şubat 2014 - 20:03 'de eklendi ve 917 kez görüntülendi.

Kanal tedavisi nasıl yapılır, kanal tedavisi ne kadar sürer, kanal tedavisi fiyatı, kanal tedavisi hakkında bilgi.

Diş sağlığımız vücut sağlığımız kadar önemlidir. Dişlerimizde ortaya çıkacak bir sorun bütün vücudumuzu ve günlük yaşantımızı etkileyecektir. Diş ağrısı çekenler ne kadar zor bir durum olduğunu bilir. Kanal tedavisi de çürük dişlerin yaptığı ağrıyı ortadan kaldırmak için uygulanan bir tıbbi müdahale yöntemidir.

Diş çürüğü dişten diş etine ve köklere indiği zaman büyük bir ağrı yapar. Bu yüzden diş köklerinin alınması ve sinirlerin uyuşturulması gerekmektedir. Bu durumda kanal tedavisi uygulanır.

Kanal tedavisi sırasında dişlere anestezi yapılır ve dişler uyuşturulur. Dişe giriş kavitesi açılır. Dişin içindeki çürük temizlenir. Tirnerf adı verilen bir aletle dişe bağlı damar ve sinir çıkarılır. Dişe anestezi yapıldığı için müdahale sırasında ağrı hissedilmekte veya çok küçük bir sızlama duyulmaktadır.

Kanal tedavisi için bazen anestezi uygulanamayabilir. Hastanın vücut yapısı anesteziye uygun olmayabilir. Bu nedenle hastanın dişlerine sinir öldürücü iğne yapılır ve bir hafta sonrasına randevu verilir. Sinir öldürücü bu süre içinde dişe bağlı sinirleri zayıflatır. Ardından bu kısım dolguyla kapatılır. Bu işlem en az bir en fazla üç seansta sona erer.

Kanal tedavisinin yapılması için kişinin diş ağrısı çekmesine ihtiyaç da yoktur. Çünkü bazı durumlarda kişi ağrı hissetmese de diş çürüğü köklere kadar yayıldığı için kanal tedavisinin uygulanması gereklidir.

images

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER