Bilgi Zamanı

Kalp Sağlığı İçin Tüketmeniz Gereken Besinler Nelerdir

Kalp Sağlığı İçin Tüketmeniz Gereken Besinler Nelerdir
28 Şubat 2016 - 18:20 'de eklendi ve 847 kez görüntülendi.

Her insanın sağlıklı olması, dünyadaki en önemli durum olmaktadır. Kalp sağlığı da, insanın sağlıklı olmasını sağlaması gerektiği bölümlerden biridir. İzmir Üniversitesi Hastane Diyesisyeni olan Fatma Baysal, insanlara kalp sağlığını korumak adına bazı tavsiyeler verdi. Peki kalp sağlığını korumak için ne yapmalıyız? Kalp sağlığına iyi gelen besinler nelerdir? Sağlığını korumak isteyen her insanın bu tarz soruların cevabını bilmek istediğini biliyoruz. Bu yüzden sizin için hazırlamış olduğumuz bu haberde uzmanların da tavsiyeleri dikkate alınarak verilecek olan tavsiyeler bulunmaktadır.

 

İzmir Üniversitesi Hastane Diyesisyeni olan Fatma Baysal, her insanın kalp sağlığınaa dikkat etmesi gerektiğini vurgularken, kalp sağlığına iyi gelen besinler hakkında bilgiler verdi. Bu besinler arasında balık ve balık yağı, somon balığı, ton balığı, yeşil çay, ceviz ya da fındık gibi kuruyemişler, sarımsak, yulaf ezmesi, kuşkonmaz, yer elması ve kuru üzüm gibi besinler olduğunu belirten İzmir Üniversitesi Hastane Diyesisyeni olan Fatma Baysal, bu besinlerin tüketilmesi durumunda bir insanın kalp sağlığının iyi olması muhtemel olacaktır dedi.

Her insanın sağlık durumu, o insanın beslenme alışkanlıkları ile doğru orantılıdır. Birçok hastalık beslenme düzensizliğinden dolayı meydana gelirken, kalp rahatsızlıkları da beslenme düzensizlikleri ile meydana gelmektedir. İnsanların kalp sağlığı için kendilerine bir beslenme programı oluşturmaları ve bu programa uymaları gerektiğini söyleyen uzmanlar, bahsedilen besinlerin bu programda yer alması gerektiğini belirtiyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER