10:29 am - Cumartesi Ağustos 23, 2014
Sponsorlu bağlantılar

Kalp Krizi Geçirmemek İçin Yapılması Gerekenler

Salı, 13 Mart 2012, 22:06 | Yaşam | 0 Yorum
by dennyarcher
Sponsorlu bağlantılar

Kalp Krizi Geçirmemek İçin Neler Yapmalıyız?

Kalp Krizine Yakalanmamak İçin Yapmamız Gerekenler

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre kalbi kırılan ve duygusal anlamda çöküntü yaşayan kişilerin kalp krizi geçirme riski morali iyi olanlara göre daha fazla.

ABD’de yayınlanan “Circulation” adlı dergide yer verilen araştırmada bir ayrılıktan ya da ölüm yüzünden üzüntü yaşayan kişilerin kalp krizi geçirme oranının kendisini mutlu hissedenlere göre 21 kat fazla olduğu ortaya çıktı.

2000 kişi üzerinde yapılan çalışma tıpta “kırık kalp sendromu” olarak bilinen durumu destekler nitelikteydi. Bu sendromda kişinin aşırı üzgün ve hassas hali büyük bir stres topuna dönüşüyor. Hissedilen sıkıntı da kalp kaslarını zayıflatıyor.

Rush Üniversitesi Tıp Merkezi’nden Dr. Annabelle Volgman “kırık kalp sendromu”nun en çok menopoz dönemindeki kadınlarda görüldüğünü belirtti. Volgman sözlerine şöyle devam etti:

“Sanırım bu da duygularımız ile fiziksel sağlığımız arasında çok güçlü bir bağ olduğunu gösteren hastalıklardan biri.”

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası