Bilgi Zamanı

İstanbul Lise Taban Puanları 2016 TEOG Yüzdelik Dilimleri

TEOG Sonuçları belli oldu şimdi tercih zamanı peki 2016 İstanbul lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri kaç tablo ve detaylar haberimizde.

İstanbul Lise Taban Puanları 2016 TEOG Yüzdelik Dilimleri
07 Haziran 2016 - 9:09 'de eklendi ve 1021 kez görüntülendi.

MEB İstanbul lise puanları e okul uyumlu olarak sayfamızda.

27-28 Nisan tarihlerinde yapılan TEOG 2. dönem sınavı sonrasında heyecanlı bekleyiş son buldu. Öğrenciler için İstanbul Liseleri puanları 2016 TEOG yüzdelik dilimleri sizler için derledik. Aşağıdan İstanbul lise taban puanları 2016 TEOG tercihleri için göz atabilirsiniz.

1 milyon 167 bin 854 öğrencinin katılımının öngörüldüğü TEOG ikinci dönem ortak sınavları, yurtiçinde 970 merkezdeki 16 bin 176 okulda ve 92 bin 924 salonda; yurtdışında ise 15 merkezde ve 21 okulda düzenlenen TEOG 2. dönem sınav sonuçları MEB’nın resmi web sitesinden yapılan açıklamaya göre Haziran ayı içerisinde açıklanacak. Öğrenciler sorgulamalarını internet üzerinden yapacaklar. Peki TEOG sınav sonuçları nasıl hesaplanıyor? İşte detaylar…

İstanbul Anadolu ve Fen Lisesi Taban Puanları E Okul MEB

Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır.
Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır.

Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir. Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı; [(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.

8’inci sınıfta her dönem için yapılan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.

Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

Yıl sonu başarı puanı nasıl hesaplanır?

Öğrencinin tüm derslerden aldığı puanların aritmetik ortalaması, o derslere ait haftalık ders saati sayısı ile çarpılarak ağırlıklı yıl sonu puanları hesaplanacaktır. Bu puanların toplamının, o derslere ait haftalık ders saati toplamına bölünmesi ile de yıl sonu başarı puanı elde edilecektir.

Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar, 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır.

İstanbul Lise Taban Puanları İçin Tıklayınız

Ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı nasıl hesaplanır?

Ortak sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılacaktır.

Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.

Yerleştirilmeye esas puan nasıl hesaplanır?

Öğrencilerin 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacaktır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilecektir.

Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.

İstanbul Lise Puanları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen yazabilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER