Bilgi Zamanı

İstanbul 31 Aralık 2011 Yılbaşı Gecesi Hava Durumu

İstanbul 31 Aralık 2011 Yılbaşı Gecesi Hava Durumu
31 Aralık 2011 - 6:59 'de eklendi ve 2143 kez görüntülendi.

İstanbul'da yılbaşı gecesi hava durumuHava yılbaşı gecesi  5-11 derece arasında, parçalı çok bulutlu,öğle saatlerinden itibaren de aralıklı yağmurlu geçecek. 31 Aralık 2013 Cumartesi ‘yi 1 Ocak 2014’ye bağlayan tüm gün İstanbul hava durumu ayrıntıları şöyle :

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Marmara bölgesi yarın sabahtan itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelenyağışlı sistemin etkisine girecek. Hafta sonundaetkili olması beklenen yağışlı havanın bölgeyi hafta başından itibaren terk etmesi bekleniyor.

Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığı, 1 Ocak Pazar günü 1-2 derece azalacak. Rüzgarın, yarın akşam saatlerinden itibarenkuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli olarak esmesi ve etkisini pazar günü akşam saatlerine kadar sürdürmesi bekleniyor.

İstanbul hava tahmin raporuna göre, şehir yarın 5-11 derece arasında, parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren de aralıklı yağmurlu olacak. Akşamsaatlerinden itibaren de rüzgar, kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerinden kuvvetli esecek.

Sıcaklığın 4-7 derece arasında değişeceği 1 Ocak Pazar günü ise İstanbul’daaralıklı yağmur bekleniyor. Yağışların, Avrupa yakasında öğle saatlerinden, Anadolu yakasında ise akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahminediliyor.

İstanbul, sıcaklığın 2-8 derece arasında değişeceği 2 Ocak Pazartesi günü parçalı az bulutlu olacak.

Marmara Bölgesi için yapılan değerlendirmeye göre, yarın bölge genelinde yağışbekleniyor. Sabah saatlerinden itibaren Edirne, Çanakkale ve Balıkesirçevrelerinde yağmur şeklinde başlayacak yağışların, öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde devam edeceği tahmin ediliyor.

1 Ocak Pazar günü Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale’nin parçalı çok bulutlu, diğer yerlerin de yağışlı olması bekleniyor. Yağışların yağmur; Balıkesir, Bilecik ve Bursa’nın doğu ilçelerinin yükseklerinde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın, yarın akşam saatlerinden itibaren ve pazar günü kuzey ve kuzeybatı(karayel) yönlerden kuvvetli esmesi beklendiğinden, ulaşımda aksamalar ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

31 Aralık 2013 Cumartesi İstanbul ‘un Hava Durumu , İstanbulda yılbaşı gecesi havalar nasıl olacak , İstanbul 2014 yılbaşı gecesi hava yağışlı mı olacak mı

AA – 31 Aralık 2013

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER