Bilgi Zamanı

İşsizlik Maaşı Şartları 2016 İşsizlik maaşı Hangi Durumda Kesilir

Sosyal yardım alana Alman istihdam modeli geliyor. İŞKUR, yardım alan ailelerde çalışabilecek yaşta olanlara eğitim verip, iş teklifleri yapacak. 3 kez teklif reddedilirse, yardım 1 yıl kesilecek İşsizlik Maaşı Şartları 2016 İşkur İşsizlik maaşı Hangi Durumda Kesilir?

İşsizlik Maaşı Şartları 2016 İşsizlik maaşı Hangi Durumda Kesilir
02 Nisan 2016 - 18:24 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

Hükümet, sosyal politikalar ve çalışma yaşamında yeni bir adım daha attı. Sosyal destek alan vatandaşların istihdamı konusunda Alman modeli devreye giriyor. Buna göre; İŞKUR, sosyal yardım alan ailelerde çalışabilecek yaşta olanları mesleki eğitim ve aktif işgücü programlarına alacak. Kurum eğitimlerin ardından iş teklifinde bulunacak. İŞKUR tarafından teklif edilen işi 3 kez kabul etmeyenlerin aldığı nakdi düzenli sosyal yardımlar 1 yıl süreyle kesilecek.

EĞİTİM VERİLECEK

Son 13 yılda 150 milyar liralık kaynak ayrılan sosyal yardım sistemi ile istihdam bağlantısı etkin hale getiriliyor. Meclis’e gönderilen torba yasa ile sosyal destek alanların iş bulmaları kolaylaşıyor. Sosyal yardım alanları istihdam eden özel sektöre prim desteği sağlanıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu Kurulu’nca destek sağlanan hanede çalışabilir durumda olanlar, sosyal yardım sistemi üzerinden İŞKUR’a kaydedilecek. Sistemle her evden bir kişiye istihdam yaratılmış olacak. İŞKUR, bu kapsamda olanları mesleki eğitim veya diğer aktif işgücü programlarına tabi tutacak. Eğitimlerin ardından iş teklifinde bulunacak.

HAZAL ATEŞ

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER