Bilgi Zamanı

Işık Kaynakları Olmasaydı Hayatımızda Ne Gibi Değişiklikler Olurdu

Işık Kaynakları Olmasaydı Hayatımızda Ne Gibi Değişiklikler Olurdu
03 Mart 2014 - 20:56 'de eklendi ve 1362 kez görüntülendi.

Işık Kaynakları Olmasaydı Ne Olurdu, Işık Kaynaklarının Önemi Kısaca

Her şeyin hayatımıza anlam kazandıran ve insanların işlerini kolaylaştıran yararları vardır. Bu yazımızda da ışığın yararlarından ve ışık olmasa nasıl bir yaşamımız olurdu sorusunun cevabından bahsedeceğiz.

Işık kendini fazla belli etmese de insan hayatındaki en önemli maddelerden biridir. Çünkü insanların faydalandığı bitkiler ışığı kullanarak meyve sebze ve oksijen üretirler. Yani fotosentez süreci ışığın bulunduğu ortamlarda meydana gelmektedir.

Ayrıca insanların ihtiyacı olan D vitamini ışık kaynaklarından elde edilmektedir. D vitamini insan vücudunu düzenleyen önemli vitaminlerdir. Kemiklerin gelişiminde ve güçlü kalmasında D vitamininin önemli bir yeri vardır.

Işık kaynakları sadece doğal olan Güneş veya yıldızlardan değil yapay olan elektrikten de meydana gelebilir. Bu kaynaklar sayesinde gecelerimizi aydınlatır ve güvenli ortamlarda yaşamımızı devam ettirmiş oluruz. Eğer elektrik ve lambalar olmasaydı bu durumdan hayatımız olumsuz bir şekilde etkilenecekti. Mesela geceleri uçaklar, arabalar yol alamayacak, birbirine çarpacak. Bu da kazaların artmasına ve insanların ölmesine neden olacaktı. Tek başına bu neden bile ışık kaynaklarının önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.

indir

Işık Kaynaklarının Yararları Hakkındaki Kısa Yazımızla İlgili Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER