Bilgi Zamanı

İş Kurmak İsteyen Girişimcilere 50 Bin Lira Hibe

İş Kurmak İsteyen Girişimcilere 50 Bin Lira Hibe
25 Şubat 2016 - 0:58 'de eklendi ve 452 kez görüntülendi.

Son yıllarda, Türkiye’de kendi işini kurmak isteyen girişimcilere, devlet desteği sürekli olarak artıyor. Bugün gelinen noktada, girişimcilere, belirli bir eğitimi tamamlamalarının ardından 50 bin TL hibe desteği veriliyor. Girişimciler, işlerini kurup belirli bir süre işlettikten sonra ise 100 bin TL faizsiz kredi imkanından faydalanabiliyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bugüne kadar devlet tarafından verilen hibeler ile toplam 30 bin girişimcinin, kendisine bir iş kurma fırsatı yakaladığını ifade etti.

 

Fikri Işık, Adıyaman’ın Kahta ilçesine yaptığı ziyarette, bölgedeki Küçük Sanayi Sitesi ve Organize Sanayi Sitesi’nde mesleklerini icra eden esnaflarla görüştü, dertlerini dinledi. Burdaki görüşmelerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Işık, öncelikle Adıyaman’a gelmekten çok mutlu olduğunu söyledi ve Adıyaman’ın bir çok konuda diğer iller için örnek teşkil edebilecek özelliklere sahip olduğunu söyledi. Işık, Adıyaman’ı Türkiye’nin birliğinin ve beraberliğinin sembolü olarak gördüğünü ifade etti.

Bakanın yaptığı görüşmeler esnasında esnaf, Işık’a yatırım ve istihdamla ilgili düzenlemeleri içeren 5084 sayılı yasayı sordular. Işık, bu konuyla Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da yakından ilgilendiğini ifade ederek, mecliste bu düzenlemeyle ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Esnaf’ın işlerini büyütmesine yönelik hibe kredilerle ilgili olarak Işık, Ak Parti’nin seçim beyannamesinde bulunan şartları hızlıca yerine getirdiklerini ve her esnafa 50 bin tl kredi imkanını sunduklarını ifade etti. Bakan Fikri Işık, esnafın aldığı krediye istenen teminat için de kredi garanti fonunu devreye sokarak esnafın kredi kullanmasını kolaylaştırdıklarını söyleyerek, şu ana kadar Adıyaman’da da faizsiz kredi imkanından faydalanan bir çok esnaf bulunduğunu, bu sayının Türkiye genelinde ise 30 bin kişinin bu imkandan faydalandığını ifade etti.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER