Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

Sabıka Kaydı Sorgulama Sistemi :

İnternetten Sabıka Kaydı Nasıl Alınır
Sabıka Kaydı Sorgulama
Ücretsiz Sabıka Kaydı Alma

Sabıka kaydı” nda devrim yaratan bir uygulama haberini sizlerle paylaşmak istiyorum, bir çoğumuz bazı kurumlara başvururken işe girerken çok lazım olan halk arasında “sabıka kaydı” diye bilinen “sabıka kaydı” ücretsiz olarak internetten alınarak gerekli kurum veya kuruluşlara verilebilecek.

İnternetten Sabıka Kaydı Nasıl Alınır Sabıka Kaydı SorgulamaSürekli olarak sabıka kaydı kuyrukları oluşan ve önüne geçilemeyen bir istek olan, “sabıka kaydı” uygulaması sonunda “internet” üzerinden “ücretsiz” olarak alınabilecek.

Bu devrim yaratan uygulama hakkında detaylı bilgi..

Adalet Bakanlığı, Adli Sicil Yönetmeliği’nde yaptığı düzenleme ile birlikte artık adli sicil kayıtları internetten sorgulanabilecek. Yeni düzenleme ile gerçek kişiler, kendileriyle ilgili adli sicil ve arşiv kaydını, güvenli elektronik imza veya güvenli kimlik doğrulama araçlarını kullanarak internet üzerinden görebilecek.

Adalet Bakanlığı, Adli Sicil Yönetmeliği’nde bir takım düzenlemeler yaptı. Düzenleme ile adlî sicil bilgileri merkezî adlî sicilde Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’nce, mahallî adlî sicillerde cumhuriyet başsavcılıklarınca, kaymakamlıklarca, yurt dışında elçilik ve konsolosluklarca verilecek.

Nereden Nasıl Alacağım

Adli sicil kaydı (sabıka kaydı) e-devlet üzerinden kendinize ait şifreyle girilerek alınacaktır. E-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT’den alabilirsiniz. E-Devlet Giriş için tıklayın.

ADLİ SİCİL PAYLAŞIM SİSTEMİ 7 GÜN 24 SAAT HİZMET VERECEK

Kamu kurum ve kuruluşları ile gerçek kişilerin, Adlî Sicil Paylaşım Sistemi’ne erişimleri, internet tarayıcıları veya internet servisleri üzerinden gerçekleştirilecek. Adlî Sicil Paylaşım Sistemi’nden yapılabilecek sorgulamalar, sorgulama sonucu olarak gönderilen bilgiler, kamu kurum ve kuruluşlarının erişeceği internet servisleri ve gerçek kişilerce erişilebilecek internet sayfaları, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’nce belirlenecek ve verilen yetkiler dışında işlem yapılması ve bilgi alınması engellenecek.

Adlî Sicil Paylaşım Sistemi veri tabanından 7 gün 24 saat hizmet verilecek. Genel Müdürlük, Adlî Sicil Paylaşım Sistemi’ne erişecek kamu kurum ve kuruluşları kullanıcıları ile gerçek kişilerin kontrol edilmesi, verilen yetki çerçevesinde bilgi alınması ve gerekli bilgilerin Adlî Sicil Paylaşım Sistemi veri tabanında tutulması için her türlü tedbiri alacak. Adlî Sicil Paylaşım Sistemi’nden yapılan her türlü işlemin tarihi, saati, işlemi yapan birim ve kullanıcı, yapılan sorgulama bilgileri izleme bilgisi olarak tutulacak. Tutulan izleme bilgisi sorgu sonucunu da içerecek.

Adlî Sicil Paylaşım Sistemi’nden yararlanmak isteyen kamu kurum ve kuruluşlarının, bakanlığa yazılı olarak başvurması ve başvurularda, talep edilen bilgilerin kullanılma gerekçesinin ve yasal dayanağının belirtilmesi zorunlu olacak.

Bakanlık, Adlî Sicil Paylaşım Sistemi veri tabanında tutulan bilgileri, yönetmelikte belirlenen usul ve esaslara göre bakanlık ile kamu kurum ve kuruluşları arasında yapılacak protokol çerçevesinde paylaşıma açabilecek. Bu bilgilerin protokollerde belirtilen esaslar doğrultusunda kullanılması zorunlu olacak.

Sabıka Kaydı Nasıl Alınır Resimli Anlatım

Sabıka kaydı olarak bildiğimiz “adli sicil kaydı” belgesini adliye’ye gitmeden ve ücret ödemeden, ücretsiz, bedava almak artık mümkün. E-devlet şifresi uygulaması sayesinde internet üzerinden sabıka kaydı almak çok kolay. Hem zamanınız harcanmayacak, hem de paranız cebinizde kalacak. Sizlere adım adım internet üzerinden sabıka kaydı nasıl alınır anlatacağım.

Öncelikle bir e-devlet şifresine ihtiyacınız var. E-devlet şifresini, size en yakın PTT’lerden 1 lira ücreti karşılığında alabilirsiniz. Size verecekleri zarf içinden çıkan şifreyle turkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekli. Bundan sonraki işlemleri adım adım, resimlerle açıklayacağım.

  1. Bir e-devlet şifresine sahip olduğunuzu ve turkiye.gov.tr üzerinden e-devlet sistemine giriş yaptığınızı farzediyorum.
  2. Üst kısımda, arama çubuğunun hemen solunda yer alan e-hizmetler kısmına geliyoruz.
  3. Bakanlıkların sunduğu e-hizmetler listelenmiş olarak karşımıza gelmekte. Zaten alfabetik sırayla dizili olduğu için hemen karşımızda Adalet Bakanlığı’nın sunduğu e-hizmetleri göreceksiniz. Buradan “Adli Sicil Kaydı Sorgulama” kısmına giriyoruz.

 

  1. Karşımıza bir uyarı yazısı geliyor. Yazıyı dikkatle okuyoruz :) Uyarıları iyice okuduktan sonra yazıyı okuduğunuzu beyan edip devam butonuna basıyoruz.

 

  1. Bu sayfada sabıka kaydını hangi sebeple aldığınızı ve bu adli sicil belgesini nereye vereceğinizi bildirmeniz gerekmekte.

 

 

  1. Bu sayfada e-sabıkanızı alabilirsiniz. Sağ üstteki butona basarak adli sicil kaydınızı kaydedebilir ya da yazdırabilirsiniz.

 

İnternetten e-devlet üzerinden online Sabıka kaydı nasıl alınır resimli anlatım sunduk.

Sabıka Kaydı Alma İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz  …

Kategori: Yaşam

112 Yorum Yapılmış.

 1. sefa diyor ki:

  aydında ikamet ediyorum didimde nufusumda burda izmirdende alabilirmiyim nerden nasıl alabiliirm sabıka kaydımı savcılığa gitmek şartmı sabıka kaydımı ehliyetimi b den h ye çevirmek için gerekli tşklr cevabınıza saygılar

 2. murattt diyor ki:

  sabıkalıyım ama iş için temiz kağıdı almam gerekiyor bazı arkadşlarım temiz kağıdını iş için sabıkalılarında biyerden alabildiğini söyledi. böyle biryer gerçekten warmı , ben temiz kağıdı alabilirmiyim.? ankarada ikamet ediyorum warsa böyle bir yer nerede.?

 3. murat diyor ki:

  18 yaşından küçüğüm sabıka kaydı çıkarmam lazım babamın e-devlet hesabından çıkarabiliyormuşum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. Bilen varsa bi yardım olsun lütfen

 4. oktay aktepe diyor ki:

  kapıcı olmam için sabıka kagıtı isteniyor 2005 yılından önce ceza aldım 22 yatdim simdi sıcıl kagiti alsam cıkarmı

 5. şükrü diyor ki:

  ben babamın e devletinden sabuka kaydıalabilirmişim nasıl alacam

 6. kadir önal diyor ki:

  adli sicil kaydimin sorulmasi

 7. mehmet tufan balta diyor ki:

  e devletten tıla öğren her şeyini

 8. ata tufan balta diyor ki:

  süper ya alın e devletten arkadaşlar

 9. metin koç diyor ki:

  sabıka kaydı almak istiyorum

 10. şamil diyor ki:

  bu kad ar yorum var ama alan yok. alan varsa yazsın. 2saattir internetteyım ulaşamadım .LEYLEYİN ÖMRÜ LAKLAKLA GEÇERMİŞ…..

 11. hakan diyor ki:

  ben 15 yaşındayım we sabıka kaydı olrmu onun yanında kaç senede temizlenir

 12. zeki soysal diyor ki:

  k 3 yetki belgesi için

 13. merve can diyor ki:

  ehliyet için acil sabıka kaydımı almam lazım..cevap ulaşırsa çok sevinirim…

 14. Mahmur diyor ki:

  Sevgili internet sayfası.
  Benim de sabıka kaydımı versene.
  Benim ben. Benimkini ver sen yeter.
  Bak deminden beri bekliyom. Dünde geldim. Öyle duruyon. Ben yokmuşum kibin davranıyon. Şikayet edeceeem seniii. Sürüm sürüm süründüreceeem.

 15. mehmet diyor ki:

  sabıka kaydını internete nasıl ala bilirim

  • serdar diyor ki:

   kardeşim nasıl alamıyosun ben aldım dur sana da bi deneyelim ver bana tc ve e devlet şifreni 5 dakkada atayım sana hemen mail olarak

 16. DİLEK ÇELEBİ diyor ki:

  sabıka kaydını internetten ne zaman alabileceğim sistem başladımı nasıl alacağim teşekk.

 17. umit diyor ki:

  Dalgamı geçiyorsunuz hani sabıka kaydını alabilirdim

 18. umit diyor ki:

  Sabuka sicil kaydı öğrenme

 19. mesut yigit diyor ki:

  sicil kaydını almam gereken sitenin ismini yazarmısınız

 20. koray TANRIVERDİ diyor ki:

  sabıka kaydımı silecek istiyorum özel iç için.ben dilsiz ve sagır oldu.ama sabıka iyi degilsiz olacak.

 21. dincel ertekin diyor ki:

  internetten sabıka kagıtı nasıl alabilirim yardımcı olun

 22. EMİNE İZGİ diyor ki:

  sabıka kaydıgımı net üzeri nasıl alabilirim

 23. vahit diyor ki:

  ya kartala gitmek burdan 2 saat ta oraya mı gideceğiz şunu bilen birisi bize de vere de biz de yapak yani

 24. ibrahim şatırr diyor ki:

  adalae bakanlığı adli sicil kaydını istiyorum

 25. osmankavak diyor ki:

  cevap gelmedi soruma

 26. osmankavak diyor ki:

  sabıka kaydını nasıl alabilirim

 27. hacer zeytin önder diyor ki:

  evet bende sabıka kaydı almam lazım adlıye bana uzak haylı çocugumda var brakamamıyorum çok iyi oldu allah razı olsun bu ve bugıbı kolaylıkları sağlıyana..

 28. DÜNYAA diyor ki:

  Sabıka kaydı için başvurulduğunda şahsın sadece kendine verilebileceği söylenirken internetten alınabileceğini duyunca şaşırdım açıkcası.. Eşler bile birbirinin sabıkasını alamazken şimdi birbirlerinin bilgilerini bilen (ki bu bilgileri öğrenmek ve elde etmek çok basit)her insan diğerinin sabıkasını görebilecek bu çok saçma nerde gizlilik ki gizli değilse neden önce böyle bir uygulama vardı… tamamen kanuna ve genelgelere ters bir durum bu bence..

  • Gizlenmeye Gerek Duymamak Lazım diyor ki:

   Kardeşim sabıkası temiz adam için hiçbir problem yok neden dert ediyorsun ki ama ben her türlü suçu işleyim ama toplum dan saklayım ki tekrar tekrar insanları dolandırayım diyorsan da orada duracaksın.

 29. gülay diyor ki:

  sabıka kaydımı nasıl öğrenebilirim.

 30. ahmet diyor ki:

  sabıka kaydı öğrenme

 31. hakan diyor ki:

  sabıkaydı nasıl alınır

 32. metın avcılar diyor ki:

  sabıka kaydım yok

 33. ramazan sahna diyor ki:

  sabika kaydi istiyom

 34. zero diyor ki:

  sabıka kaydı nasıl alırım interneten

 35. dermando diyor ki:

  kırmızı bülten den aranıyorum şirket kuracam sabıka kaydı alamıyordum şirkette başkasının üzerine kurulacak varmı 1000000 dolara tc sini satmak isteyen :D

 36. Ferruh Özgüç diyor ki:

  Bu gün baktım sitede yo bulamadım.Ne zaman ve nası bulacağız olursa çok iyi olacak bir çok zaman ve zahmetten kurtulacağız.Ne zaman başlayacak?

 37. bekir karakaya diyor ki:

  sabıka kaydım varmı

 38. hacı diyor ki:

  sigorta içi sabıka kaydı

 39. Cem bılge diyor ki:

  Ya. Internetten. Alınacak. Artık. Dıyolar. Arkadas. Bole. Sacmalık. Olamaz. Nerden. Alacaz ya

 40. evren diyor ki:

  zaten benim cinayetten sabıkam var benim için önemli değil bu uygulama

 41. hakani hazar diyor ki:

  sabıka kaydı istiyorum

 42. faruk özdemir diyor ki:

  2004 yilinda trafik kazası yaptım ehliyetıme el konuldu aradan 8 yıl gectı sicil kaydından silinmesi icin başvuruda bulundum halla silinmedi öğrenebilirmiyim

 43. ranazan diyor ki:

  iş icin alacam

 44. memet diyor ki:

  ben askerim adli sicil kaydın da firar olup olmadıgımı örenebilirmiyim acaba

 45. yüksel diyor ki:

  sabıka kaydımın olup olmadığı bilgisi

 46. gökhan balkaya diyor ki:

  intrnet üzerinden öğrene bilirsiniz dendi de
  ama nasl?

 47. mehmetköse diyor ki:

  sicil kaydım silinmişmidir 2haftaönce dilekçe gönderdim

 48. mehmetköse diyor ki:

  1997 de 15yıl geçti sabıkakaydımın silinmesiiçin dilekçe yazdm 2hafta oldu cevapgelmedi kaçgünde silinir h h2

 49. gümüş diyor ki:

  sabıka kaydı almak istiyorum

 50. ali diyor ki:

  ben sabıka kaydının internet üzerinden alınıp veya kontrol edilmesine karşıyım.zaten özel hayatımız yok her şey ortada ve insanın bir anlık yaptıgı yanlışı (bedelini vazlasıyla ödeyenler) ve herkes tarafından görülmesini istemem bizim halkımız bunu kötüye kullanır bence olmasın

 51. özcan kayadibi diyor ki:

  sabıka kaydım varmı

 52. hüseyin yılmaz diyor ki:

  sabıka kaydıma bakmak istiyorum

 53. mehmet çiçek diyor ki:

  sabıka kaydı sorgulama

 54. MEHMET KARAGÜR diyor ki:

  İYİ GÜNLER 5 AY HAPİS CEZASI ALDIM ANCAK /HÜKMÜN ÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASI/ KARARI VERİLDİ.SABIKA KAYDI ALIRKEN SİCİLDE GÖRÜNÜRMÜ? AYRICA,BU KARARDA ADLİ SİCİL KAYDI(VARDIR,YOKTUR)DIŞINDA,ARŞİVDE ADLİ SİCİL KAYDI İBARESİNDE GÖRÜNÜRMÜ TEŞEKKÜR EDERİM.

  • şıp cewap diyor ki:

   ARKADAŞLAR ERTELENMİŞ CEZALAR ALDIĞINIZ ADLİ SİCİL KAYDINIZDA GÖRÜNMEZ RAHAT OLUN SADECE HAKKINIZDA BİR BAŞKA SORUŞTURMA YENİDEN AÇILIRSA ANCA HAKİM VEYA YETKİLİ KİŞİLER GÖRÜR ARKADAŞLAR SORULARINIZI Cenkerzokora@mynet.com adresine göndere bilirsiniz

 55. tanju kocaoglu diyor ki:

  işiçin sabıka kaydı alacam

 56. simay bastedo diyor ki:

  iş yerim için internetten sabıka kaydı almak istiyorum. nasıl alacağım konusunda yardım ederseniz çok sevinirim.

 57. sonerşengün diyor ki:

  İşim için sabıka kaydımı istiyorum

 58. sonerşengün diyor ki:

  İşe girmek için Sabıka Kaydımı İstiyorum.

 59. sonerşengün diyor ki:

  sabıka kaydı istiyorum

 60. reşat topaloğlu. diyor ki:

  sabıka kaydı alırken.. eski sabıka çıkıyormu..

 61. Ahmet Hüseyin Karasu diyor ki:

  A

 62. mehmet diyor ki:

  ben sabıka sicil kaydı isdiyom

 63. Onur diyor ki:

  Suçum olmadığı halde sicilim bozuldu napabilirim temizlemek için

 64. leyla diyor ki:

  sabıka kaydı almam gerekiyo ama internet üzerinden nasıl alınıyo bilmiyorum?

 65. ali açıkgöz diyor ki:

  sabıka yüzünden işe giremiyorum ne yapmam lazım

 66. mesut diyor ki:

  internetden sabıka kaydı nasılalabilirim

 67. mesut diyor ki:

  sabıka kaydı alabirmiyim

 68. murat karadiz diyor ki:

  antalya il özel idaresine verilmek üzere

 69. tuba diyor ki:

  sabıka kaydı alamıyorum net den?

 70. erkanaslan diyor ki:

  ilgilernizden dolayı teşekür ederim

 71. sadin keskin diyor ki:

  sabıka kaydımı öğrenmek istiyorum

 72. ecem büyüketi diyor ki:

  sabıka kaydımı öğrenmek istiyorum

 73. harun çakır diyor ki:

  sabıka kaydımı istiyorum özel iç için

 74. muhammed uçak diyor ki:

  sabıka kaydımı öğrenmek istiyorum

 75. metin teke diyor ki:

  SİCİL KAYDIMI İNT ÜZERİNDEN NASIL GÖREBİLİRİM

 76. sinan diyor ki:

  internetten sabıka kaydı alabilir miyim?

 77. bülent aydın diyor ki:

  sabıka kaydımı öyrenebilirmiyim?

 78. mehmet diyor ki:

  merhaba ben yurt dısındayım sabıka kaydını int nasıl alabilirim.

 79. yunus diyor ki:

  sıcıl kaydını nasıl alabılırım burdan ben yardımcı olursanız sevınırım

 80. remzi inan diyor ki:

  sabıka kaydımı öğrenmek istiyorum

 81. yunus diyor ki:

  internetten sabıka kaydı nasıl alabiliriz. İş yerinden izin alamıyoruz..,

 82. ilyas diyor ki:

  ben şimdi sabıka kaydı almak istiyorum nasıl alacağım


Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2013 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası