Bilgi Zamanı

İnsanların Temel İhtiyaçları Nelerdir

İnsanların Temel İhtiyaçları Nelerdir
29 Aralık 2013 - 19:00 'de eklendi ve 1345 kez görüntülendi.

İnsanların temel ihtiyaçları, insanların yaşamı için gereken şeyler nelerdir? insanların temel ihtiyaçları nelerdir? Yaşamımız için gereken temel maddeler nelerdir?

İnsan yaşamının devamı için gereken en önemli madde kuşkusuz ki oksijendir. Bizler gün içinde binlerce kez soluk alıp veririz. Bu soluk alıp vermelerimizi biz fark etmesek de vücudumuz düzenli bir şekilde gerçekleştirir. Farkında olmadığımız için değerini anlamasak da oksijen yaşamımızı devam ettirmemiz açısından olmazsa olmaz ihtiyacımızdır. Diğer ihtiyaçlarımız ise su ve diğer besin maddeleridir. Şimdi diğer ihtiyaçlarımızdan biraz bahsedelim.

Oksijenle birlikte su da önemli bir yaşam ihtiyacıdır. Vücudumuzun %70’inin sudan oluştuğu tespit edilmiştir. İnsanlar açlığa bir haftadan fazla dayanabilirken susuzluğa en fazla üç gün dayanabilir. İnsanların diğer bir ihtiyacı ise barınaktır. İnsanın başını sokacağı bir damının olması onu yazın sıcaktan, kışın soğuktan koruyacak elbiselere sahip olması da önemlidir. Aşırı sıcak ve soğuklar insanın hastalıklara direncini zayıflatır, hastalıklardan korunmak için giyeceklere ihtiyacımız vardır.

Uyku ise bir diğer önemli ihtiyaçtır. İnsanın her gün düzenli olarak birkaç saat uyuması gerekir. Bunlar insanların temel ihtiyaçlarıdır. Temel ihtiyaçların yanında sosyalleşmek de insanın yaşam kalitesini arttıracaktır. Okula gitmek, eğitim almak, gezmek, eğlenmek gibi faaliyetler insan yaşamının kalitesini arttırır. Tabi ki bu faaliyetlere harcama yaparken bütçemizi mümkün olduğunca doğru belirlemeli ve gelirimize göre harcama yapmalıyız.

indir (3)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER