Bilgi Zamanı

İnsanların Temel İhtiyaçları Giderilmezse Ne Gibi Sorunlar Yaşanabilir

İnsanların Temel İhtiyaçları Giderilmezse Ne Gibi Sorunlar Yaşanabilir
13 Mart 2014 - 21:20 'de eklendi ve 1889 kez görüntülendi.

İnsanların temel ihtiyaçları giderilmezse ne gibi sorunlar olur, toplumda insanların temel ihtiyaçlarının giderilmemesi durumunda toplumda ne gibi sorunlar yaşanabilir hakkında bilgi vereceğiz.

İnsan yaşamının devamı için gereken en önemli madde kuşkusuz ki oksijendir. Bizler gün içinde binlerce kez soluk alıp veririz. Bu soluk alıp vermelerimizi biz fark etmesek de vücudumuz düzenli bir şekilde gerçekleştirir. Farkında olmadığımız için değerini anlamasak da oksijen yaşamımızı devam ettirmemiz açısından olmazsa olmaz ihtiyacımızdır. Diğer ihtiyaçlarımız ise su ve diğer besin maddeleridir. Şimdi diğer ihtiyaçlarımızdan biraz bahsedelim.

Oksijenle birlikte su da önemli bir yaşam ihtiyacıdır. Vücudumuzun %70’inin sudan oluştuğu tespit edilmiştir. İnsanlar açlığa bir haftadan fazla dayanabilirken susuzluğa en fazla üç gün dayanabilir. İnsanların diğer bir ihtiyacı ise barınaktır. İnsanın başını sokacağı bir damının olması onu yazın sıcaktan, kışın soğuktan koruyacak elbiselere sahip olması da önemlidir. Aşırı sıcak ve soğuklar insanın hastalıklara direncini zayıflatır, hastalıklardan korunmak için giyeceklere ihtiyacımız vardır.

Son temel ihtiyacımız ise barınmadır. İnsanlar her zaman başlarını sokacakları bir yuvaya ihtiyaç duyarlar. Çünkü onlar kötü hava şartlarından ve diğer canlıların onlara verecekleri zararlardan korunmak isterler. Bu nedenle insanın en temel ihtiyacı olarak bir ev gerekir. İnsanların bu ihtiyaçları giderilmezse toplumda büyük sorunlar yaşanır. Çünkü bu ihtiyaçlar toplumdaki bireylerin en çok ihtiyaç duydukları ve yaşamsal faaliyetlerini devam ettirebilecek nitelikte ihtiyaçlardır. Bu ihtiyaçların karşılanmaması toplumda bireylerin birbirlerine düşmelerine neden olur. İnsanlar bu temel ihtiyaçlarını giderebilmek için kendisinde olmayan ama diğerlerinde olmayan temel ihtiyaçlarını çalarak karşılar, bu da toplumda büyük sıkıntılara neden olur. Devletler bu toplumsal sorunların çözmek adına toplumların temel ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal projeyi hayata geçirmelidirler.

imagesADM3ALS1

İnsanların Temel İhtiyaçlarının Karşılanmaması Durumunda Toplumda Ne Gibi Sorunlar Ortaya Çıkar Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER