Bilgi Zamanı

İnsanların Birbirlerine Sahip Çıkmaları İle Demokrasi Kültürü Arasında Nasıl Bir İlişki Kurulabilir

İnsanların Birbirlerine Sahip Çıkmaları İle Demokrasi Kültürü Arasında Nasıl Bir İlişki Kurulabilir
13 Mayıs 2014 - 22:14 'de eklendi ve 843 kez görüntülendi.

Demokrasi kültürü nedir, bu yazımızda insanların birbirlerine sahip çıkmaları ile demokrasi kültürü arasında nasıl bir ilişki kurulabilir hakkında bilgi vereceğiz. 

Demokratik ülkelerde insanlar birbirlerinin haklarına büyük önem verir. Bu nedenle demokratik ülkeler özgürlüklerin en rahat yaşandığı ülkelerdir. Ülkelerde demokrasinin gelişimiyle birlikte insan hakları da gelişim gösterir. İnsan haklarının gelişimiyle birlikte kişilerin hak aramaları daha da kolaylaşır. Bir kişinin hakkı ihlal edildiği zaman toplumun pek çok kesiminde o kişinin hakkı savunulur. Bu sayede insanlar daha özgür bir ortamda birbirlerine daha saygılı bir şekilde yaşar. Demokrasinin geliştiği ortamlarda hoşgörü de artar. Böylece insanlar birbirlerine daha fazla tahammül eder ve haklarına saygı duyar. İnsanların birbirlerine sahip çıkıp tek vücut olduğu toplumlarda da hiçbir hakkın önüne geçilemez. Devlet vatandaşına daha saygılı olur ve hakların korunması kolaylaşır.

ogrenciler-demokrasiyi-yasayarak-ogreniyor-IHA-20131029AY480535-01

Demokrasi Kültürünün İnsan İlişkilerine Etkileri Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER